Wszystkie usługi

Cała Polska

Immunolog

Immunolog zajmuje się wykrywaniem i leczeniem zaburzeń ze strony układu odpornościowego. Opiekuje się pacjentami po przeszczepach narządów oraz cierpiącymi na choroby autoimmunologiczne. Leczy toczeń, mukowiscydozę, wirusowe zapalenie wątroby, reumatoidalne zapalenie stawów, niektóre choroby tarczycy. Konsultacja immunologa jest także wskazana w przypadku astmy, ostrych stanów alergicznych, w przypadku niektórych chorób skórnych, przy nawracających stanach zapalnych. Do immunologa należy wybrać się, jeśli w ciągu roku pacjent przeszedł przynajmniej dwa zapalenia zatok, przynajmniej sześć zakażeń dróg oddechowych lub uszu, jeśli po dwóch miesiącach stosowania antybiotykoterapii nie widać wyraźnej poprawy, jeśli u dziecka nastąpiło zahamowanie wzrostu i wagi ciała, jeśli wykryto głębokie ropnie skóry lub narządów wewnętrznych. W lżejszych stanach chorobowych podjęcie terapii może skutecznie wyleczyć chorobę.W przypadku chorób autoimmunologicznych pomoc specjalisty i odpowiednio dobrane leczenie zahamuje dalszy rozwój choroby i znacząco poprawi komfort życia pacjenta.

Przeczytaj więcej Ukryj tekst

Specjalizacja jest dostępna w 1 placówce

Nazwa placówki Adres Godziny otwarcia Kontakt
Centrum Medyczne Podgórska 36
31-536 Kraków
pn-pt: 07:30 - 20:00
sb: 08:00 - 14:00
+48126298800
podgorska@scanmed.pl
Przejdź
Pokaż wszystkie Zwiń

Aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny
X

Korzystając ze strony upewnij się, że adres strony to https://scanmed.pl oraz czy przy adresie widnieje kłódka potwierdzająca, że strona posiada ważny certyfikat wydany na Scanmed S.A.