Wszystkie usługi

Cała Polska

Alergologia dziecięca

Alergolog dziecięcy diagnozuje i leczy choroby alergiczne u dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Wykonuje testy alergiczne (testy skórne, z krwi, próby prowokacyjne), dobiera leki, przeprowadza terapię odczulające, instruuje co do dalszego postępowania w okresie leczenia alergii i nietolerancji – w tym udziela rad dotyczących żywienia dzieci z nietolerancjami pokarmowymi. Do alergologa warto wybrać się, gdy na skórze dziecka okresowo pojawia się wysypka lub opuchlizna, gdy dziecko wykazuje nietolerancję nowych pokarmów (często ulewa, wymiotuje), bądź ujawnia nadwrażliwość po kontakcie z alergenem – np., intensywnie kicha po styczności z kurzem, sierścią zwierząt, pyłkami roślin. Wczesne rozpoznanie alergii i szybkie podjęcie terapii zwiększa prawdopodobieństwo jej skutecznego wyleczenia, pomaga załagodzić objawy choroby i podnosi komfort codziennego funkcjonowania.          

Przeczytaj więcej Ukryj tekst

Specjalizacja jest dostępna w 1 placówce

Nazwa placówki Adres Godziny otwarcia Kontakt
Centrum Medyczne Armii Krajowej 5
30-150 Kraków
pn.-pt.: 07:00 - 20:00
sb: 08:00 - 12:00
+48126298800
armiikrajowej@scanmed.pl
Przejdź
Pokaż wszystkie Zwiń

Aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny
X

Korzystając ze strony upewnij się, że adres strony to https://scanmed.pl oraz czy przy adresie widnieje kłódka potwierdzająca, że strona posiada ważny certyfikat wydany na Scanmed S.A.