Wszystkie usługi

Cała Polska

Alergolog

Alergolog rozpoznaje i leczy alergie – czyli nieprawidłowe reakcje organizmu na kontakt z alergenami – w tym alergie pokarmowe, kontaktowe oraz wziewne. Zajmuje się także leczeniem chorób o podłożu alergicznym – np. alergicznego zapalenia ucha, zatok, spojówek, astmy i kaszlu alergicznego, pokrzywki alergicznej, alergicznego nieżytu nosa. Dobiera leki antyhistaminowe, które łagodzą skutki alergii okresowych (np. alergii na pyłki roślin), bądź leki o działaniu miejscowym (np. krople do oczu czy nosa). Alergolog może skierować Pacjenta na terapię odczulającą, która polega na stopniowym podawaniu małych dawek alergenu tak, by układ immunologiczny uodpornił się na dany alergen. Do alergologa warto wybrać się, jeśli Pacjentowi o określonych porach roku (najczęściej będzie to wiosna) dokucza katar, łzawienie oczu, kaszel, napady kichania, a także, jeśli po kontakcie z określoną substancją organizm reaguje pojawieniem się wysypki, świądem, dusznościami, obrzękiem. Leczenia alergii – obejmujące właściwe rozpoznanie i odpowiedni dobór leków, mogą do minimum zredukować nieprzyjemne objawy choroby, a podjęcie immunoterapii alergologicznej nawet całkowicie wyeliminować chorobę.         

Umów wizytę

Umów wizytę: +48 12 629 88 00

Cennik

Cena konsultacji 150,00 zł

Grafik lekarzy

Specjaliści

Pon.

Wt.

Śr.

Czw.

Pt.

Sob.

lek. med. Ewa Nowicka

Pn.

15:00-19:00

Wt.

15:00-19:00

Śr.

Czw.

Pt.

Sb.

lek. med. Marzena Gajewska

Pn.

13.00-17.00
dzieci

Wt.

Śr.

Czw.

14.00-15.00
dzieci

Pt.

Sb.

×

Strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia najlepszej jakości świadczonych usług, w celach statystycznych oraz analitycznych za Twoją zgodą wyrażoną poprzez ustawienia przeglądarki w urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny