Wszystkie usługi

Cała Polska
Wróć

Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom w CM w Warszawie

Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom w CM w Warszawie

Od września Centrum Medyczne Scanmed w Warszawie zaprasza osoby powyżej 50. roku życia do skorzystania z darmowych szczepień przeciwko pneumokokom. Program jest finansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Na szczepienie można zgłosić się do Centrum Medycznego Scanmed przy al. Niepodległości 107/109 w Warszawie(w rejestracji placówki lub tel. 12 629 88 00). Są one prowadzone w ramach „Programu polityki zdrowotnej w zakresie szczepień przeciwko pneumokokom dla osób powyżej 50. roku życia z województwa mazowieckiego”.

Pneumokoki mogą wywoływać choroby takie jak zapalenie: opon mózgowo-rdzeniowych, ucha środkowego, zatok, płuc, kości, otrzewnej, osierdzia, wsierdzia oraz zakażenie tkanek miękkich. Najcięższą postacią zakażenia pneumokokowego jest tzw. inwazyjna choroba pneumokokowa. W pojęciu tym mieści się zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, sepsa (posocznica) i zapalenie płuc z bakteriemią.

Do programu mogą zgłaszać się osoby, które ukończyły 50. rok życia, są mieszkańcami województwa mazowieckiego oraz przejdą pozytywnie badanie kwalifikacyjne. O włączeniu do programu decyduje kolejność zgłoszeń, natomiast pierwszeństwo ma personel medyczny zatrudniony w podmiotach leczniczych dla których Samorząd Województwa Mazowieckiego jest podmiotem tworzącym lub w których posiada udziały – po spełnieniu wszystkich kryteriów kwalifikacji do udziału w programie.

Więcej informacji: https://mazovia.pl/pl/dla_mediow/informacje_prasowe/zaszczep-sie-przeciwko-pneumokokom-bezplatnie-dzieki-wsparciu-samorzadu-mazowsza.html

Więcej aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

Wszystkie aktualności

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny
X

Korzystając ze strony upewnij się, że adres strony to https://scanmed.pl oraz czy przy adresie widnieje kłódka potwierdzająca, że strona posiada ważny certyfikat wydany na Scanmed S.A.