Wszystkie usługi

Cała Polska
Wróć

Szpital św. Rafała z prestiżową nagrodą!

Szpital św. Rafała z prestiżową nagrodą!

Szpital św. Rafała, który jest częścią naszej Grupy, otrzymał nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Bezpieczny Szpital Przyszłości Inspiracje 2020”! Jury uhonorowało projekt prowadzony przez prof. dr. hab. n. med. Ryszarda Czepko: „Zabiegi biopsji guzów mózgu przy użyciu zrobotyzowanego systemu Stealth Autoguide (Medtronic) na oddziale klinicznym neurochirurgii”.

W czwartek 30 września 2021 roku, podczas uroczystej Gali w auli Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji Warszawie, wręczono nagrody Bezpieczny Szpital Przyszłości - Inspiracje 2020. Konkurs promuje osoby, instytucje, szpitale, organizacje pozarządowe i firmy działające w ochronie zdrowia, które w mijającym roku szczególnie zasłużyły się dla krzewienia nowych idei, rozwiązań i technologii, wpływając na zwiększanie bezpieczeństwa pacjentów i pracowników szpitali.

Szpital św. Rafała w Krakowie otrzymał III miejsce w prestiżowej kategorii „Innowacje w szpitalu – medycyna – nowatorskie metody leczenia”. Wyróżniony projekt to „Zabiegi biopsji mózgu przy użyciu zrobotyzowanego systemu Stealth Autoguide (Medtronic) na oddziale klinicznym neurochirurgii”, który przeprowadził prof. dr hab. n. med. Ryszard Czepko.

Nagrodę odebrała Katarzyna Palarska, dyrektor szpitala: - Gratulacje i podziękowania kieruję do Zespołu a szczególnie dla Pana Prof. dr hab. n. med. Ryszarda Czepko i dla Kierownika ds. Rozwoju Szpitala Pani Żanety Brągiel, nie tylko za innowacyjny projekt, który zyskał uznanie kapituły, ale za codzienną pracę na rzecz Pacjentów, niezwykłe zaangażowanie oraz wdrażanie rozwiązań, które zapewniają opiekę i leczenie na najwyższym poziomie. Dziękuję również Prezesowi Scanmed S.A. Panu Hubertowi Bojdo, za nieustanne wsparcie naszych działań w trosce o zdrowie i życie naszych Pacjentów – mówi.

Oddział kliniczny neurochirurgii w Szpitalu św. Rafała jest jednym z pierwszych ośrodków neurochirurgicznych w Polsce, który wykonał biopsję z użyciem robota. Wykorzystana metoda zapewnia precyzję, dokładność i powtarzalne wyniki, a ponadto skraca i w istotny sposób ułatwia neurochirurgowi wykonanie zabiegu.

System Stealth Autoguide (Medtronic) oferuje łatwą regulację dzięki niewielkim rozmiarom i ramieniu pozycjonującemu. Zapewnia wizualizację podczas całej procedury, nawet podczas nawiercania otworu trepanacyjnego. Jest bardzo intuicyjny, umożliwia szybką i łatwą konfigurację. 

Przewodniczącym kapituły oraz patronem honorowym jest dr Marek Tombarkiewicz, dyrektor Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji.

Patronat honorowy nad Inspiracjami 2020 objęli również p.o. prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak oraz dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – PZH – Państwowego Instytutu Badawczego dr hab. n. o zdrowiu Grzegorz Juszczyk.

Więcej aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

Wszystkie aktualności

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny
X

Korzystając ze strony upewnij się, że adres strony to https://scanmed.pl oraz czy przy adresie widnieje kłódka potwierdzająca, że strona posiada ważny certyfikat wydany na Scanmed S.A.