Wszystkie usługi

Cała Polska

Ortodonta

Ortodonta jest lekarzem stomatologiem specjalizującym się w leczeniu wad zgryzu. Diagnozuje i leczy nieprawidłowości w uzębieniu dzieci i dorosłych. Wykonuje wyciski pod modele diagnostyczne oraz zdjęcia rentgenowskie, które pomagają mu przygotować plan leczenia. Lekarz ortodonta koryguje nieprawidłowości zgryzu, stłoczenia, szparowatość, braki w uzębieniu, zęby nadliczbowe, nieprawidłowy rozwój szczęki lub żuchwy. Po przeprowadzeniu pełnej diagnozy ortodonta dobiera i zakłada najlepszy aparat, a w czasie kolejnych wizyt monitoruje postępy w leczeniu. Zajmuje się także leczeniem retencyjnym, które chroni pacjenta przed nawrotem wady. Dorośli powinni wybrać się do ortodonty, jeśli chcą poddać się korekcji zgryzu. Dzieci warto zabrać do specjalisty, gdy maluchy oddychają wyłącznie przez usta, mają stwierdzoną dysfunkcję języka, pojawiają się trudności z wymową, a także gdy zauważymy asymetrię twarzy lub nadmiernie wysuniętą bądź cofniętą brodę. Wczesne rozpoczęcie leczenia ortodontycznego może zahamować rozwój wady i przynieść nadspodziewanie dobre efekty w postaci szybkiej korekty uzębienia.    

Przeczytaj więcej Ukryj tekst

Specjalizacja jest dostępna w 1 placówce

Nazwa placówki Adres Godziny otwarcia Kontakt
Centrum Medyczne Mariańska 5a
95-200 Pabianice
pn-czw: 07:30 - 20:00
pt: 07:30 - 19:00
+48126298800
+48123702706
marianska@scanmed.pl
Przejdź
Pokaż wszystkie Zwiń

Aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny
X

Korzystając ze strony upewnij się, że adres strony to https://scanmed.pl oraz czy przy adresie widnieje kłódka potwierdzająca, że strona posiada ważny certyfikat wydany na Scanmed S.A.