Wszystkie usługi

Cała Polska

Hipertensjolog

Hipertensjolog to lekarz, który specjalizuje się w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Hipertensjolog zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem przede wszystkim nadciśnienia tętniczego, jednak jego konsultacja może być wskazana także w przypadku innych schorzeń: chorób wieńcowych, niewydolności mięśnia sercowego, w stanach okołozawałowych, miażdżycy, niektórych chorób tarczycy. Do hipertensjologa warto wybrać się, jeśli doświadczamy częstych bólów głowy, zawrotów, duszności, w przypadku towarzyszących stale szumów usznych, bolesnego ucisku głowy. Wskazaniem do wizyty może być też bezsenność, drażliwość, kołatanie serca, czy częste krwotoki z nosa. Lekarz hipertensjolog w pierwszej kolejności będzie starał się wdrożyć profilaktykę – zachęcając pacjenta do rzucenia palenia, podjęcia aktywności fizycznej, wdrożenia zdrowej diety. Dopiero w ostateczności włączy on leczenie farmakologiczne, które okaże się skuteczne w przypadku zaawansowanych stanów chorobowych. 


Przeczytaj więcej Ukryj tekst

Specjalizacja jest dostępna w 1 placówce

Nazwa placówki Adres Godziny otwarcia Kontakt
Centrum Medyczne Podgórska 36
31-536 Kraków
pn-pt: 07:30 - 20:00
sb: 08:00 - 14:00
+48126298800
podgorska@scanmed.pl
Przejdź
Pokaż wszystkie Zwiń

Aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny
X

Korzystając ze strony upewnij się, że adres strony to https://scanmed.pl oraz czy przy adresie widnieje kłódka potwierdzająca, że strona posiada ważny certyfikat wydany na Scanmed S.A.