Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich – małych i dużych
To hasło tegorocznego 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Już 28 i 29 stycznia Grupa Scanmed wraz ze Znanym Lekarzem i Przyjaciółmi m.in. Synevo na pl. Defilad otworzy Przychodnię WOŚP&ZnanyLekarz.
28 stycznia (sobota) zapraszamy na bezpłatne badania laboratoryjne m.in. morfologię, glukozę, AST, ALT, kreatyninę, kwas moczowy, cholesterol, które będzie wykonywać Synevo (badania wykonywane są na czczo).
A już w niedzielę 29 stycznia w dniu Finału WOŚP zapraszamy od godz. 8:00 do godz. 19:00. W Przychodni WOŚP&ZnanyLekarz będzie można skorzystać z bezpłatnych badań laboratoryjnych, porad lekarskich, instruktażu samobadania piersi.
Ale to nie wszystko! Obok Przychodni WOŚP pod PKiN będzie stał Zaćmobus z Weiss Klinik, w którym będzie można wykonać badania wzroku.
Podczas Finału WOŚP będzie można otrzymać voucher zniżkowy na konsultację specjalistyczną w Centrum Medycznym Scanmed w Warszawie przy al. Niepodległości 107/109.
Program wydarzenia:
28.01. (sobota)
8:00-11:00 Synevo – badania laboratoryjne m.in. morfologia, glukoza, AST, ALT, kreatynina, kwas moczowy, cholesterol
29.01. (niedziela)
8:00-15:00 Synevo – badania laboratoryjne m.in. morfologia, glukoza, AST, ALT, kreatynina, kwas moczowy, cholesterol
10:00-17:00 Zaćmobus – badania wzroku
11:00-15:00 Porady internistki – lek. Magdalena Węgrzecka
11:00-14:00 Porady dietetyczne – mgr Magdalena Kamińska
11:00-14:00 Pielęgniarka (m.in. pomiar ciśnienia) – Ewa Woźniak
14:00-17:00 Położna: instruktaż samobadania piersi – mgr Patrycja Ilczuk
15:00-19:00 Porady internistki – lek. Magdalena Kałuza
17:00-19:00 Porady fizjoterapeutyczne – mgr Jakub Herzig
Przyjdźcie do nas i zobaczcie jakie jeszcze atrakcje na Was czekają!
Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!
Badania laboratoryjne, które będzie wykonywać SYNEVO:
ALT – aminotransferaza alaninowa to jeden z enzymów produkowanych przez wątrobę. Badanie jest wykonywane w celu wykrycia procesów chorobowych związanych z wątrobą i przebiegających z uszkodzeniem jej komórek.
AST – aminotransferaza asparaginianowa – enzym występujący głównie w wątrobie, mięśniach szkieletowych i sercu. Oznaczenie ma na celu przede wszystkim wykrycie zmian chorobowych zachodzących w wątrobie.
Kreatynina – jej stężenie zależy od funkcji nerek, masy mięśniowej, płci (zwykle jest wyższe u mężczyzn) i wieku. Jeden z najwcześniejszych markerów niewydolności nerek, podwyższone stężenie jest sygnałem do rozpoczęcia pogłębionej diagnostyki nefrologicznej.
Cholesterol całkowity – podwyższone stężenie może wskazywać na zaburzenia gospodarki lipidowej i prowadzić do rozwoju chorób układu sercowo-naczyniowego, które zwiększają ryzyko wystąpienia np. zawału mięśnia sercowego lub udaru mózgu. Poszerzona diagnostyka tych zaburzeń obejmuje wykonanie pełnego lipidogramu.
Glukoza – jest podstawowym materiałem energetycznym dla większości komórek organizmu. W badaniach przesiewowych ocenia się ryzyko wystąpienia cukrzycy i stanów przedcukrzycowych.
Kwas moczowy – podwyższone stężenie we krwi może powodować choroby związane z silnymi dolegliwościami bólowymi (kamica nerkowa, dna moczanowa). Istnieje wyraźna zależność między wysokim stężeniem kwasu moczowego a nadciśnieniem tętniczym i w konsekwencji rozwojem chorób sercowo-naczyniowych.
Morfologia krwi obwodowej – badanie polega na ocenie ilościowej i jakościowej komórek krwi. W skład badania wchodzą m.in. krwinki czerwone, krwinki białe i ich rozdział na populacje, płytki krwi, hemoglobina i hematokryt, wskaźniki: średnia objętość krwinek czerwonych (MCV), średnia masa hemoglobiny w krwince (MCH), średnie stężenie hemoglobiny w krwince (MCHC). Na podstawie wyniku można wykryć niedokrwistość, stany zapalne, zaburzenia krzepnięcia, a także białaczki i inne choroby krwi.
Szczegółowy rozkład wydarzenia dostępny jest na: wosp.znanylekarz.pl