Infolinia +48126298800

O nas

O nas

„Odzyskaj siebie! Nietrzymanie moczu możesz wyleczyć”, to inicjatywa lekarzy i fizjoterapeutów Grupy Scanmed, a także reakcja na skalę problemu, jakim jest nietrzymanie moczu – szczególnie to ukrywane latami.

Celami podjętych działań z jednej strony są edukacja i przełamanie tematu tabu, a z drugiej upowszechnienie diagnostyki i leczenia różnych form tej choroby. Obok tego tematu mówimy także o obniżeniu narządów miednicy mniejszej, które nie tylko może skutkować nietrzymaniem moczu, ale i samo w sobie jest przykrą dolegliwością. 

W Polsce problem nietrzymania moczu dotyczy ponad połowy kobiet. Najpowszechniej występuje wysiłkowe nietrzymanie moczu, które objawia się utratą moczu podczas nawet niewielkiego wysiłku – w trakcie kaszlu, kichania, czy ćwiczeń fizycznych. Wysiłkowe nietrzymanie moczu i obniżenie narządów miednicy mniejszej dotyczą ok. 1/3 populacji kobiet w Europie. Według Światowej Organizacji Zdrowia choroba, na którą cierpi minimum 5% społeczeństwa, ma status choroby społecznej. Organizacja wskazuje też, że nietrzymanie moczu jest jednym z najważniejszych problemów do rozwiązania, który stoi przed medycyną XXI wieku.

Dla większości kobiet – nietrzymanie moczu oraz obniżenie narządów miednicy mniejszej, to niezwykle wstydliwy problem. Dla naszych lekarzy są to dolegliwości, jak każde inne, które należy właściwie zdiagnozować i wyleczyć. Kobiety cierpią w milczeniu latami, zanim zdecydują się na rozmowę ze specjalistą...

Jeżeli do tej pory się nie odważyłaś, zmień to już dziś! Odzyskaj siebie i żyj tak jak chcesz!

Aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

×

Strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia najlepszej jakości świadczonych usług, w celach statystycznych oraz analitycznych za Twoją zgodą wyrażoną poprzez ustawienia przeglądarki w urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia +48126298800
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny