Infolinia 12 629 88 00

Jak to działa ?

Jak to działa ?

Świadczenia Podstawowej Opieki Zdrowotnej udzielane są ubezpieczonym Pacjentom, którzy wybrali lekarza, pielęgniarkę i położną POZ. Wyboru dokonuje się poprzez złożenie w przychodni medycznej deklaracji wyboru. Pamiętaj, że u nas możesz wypełnić druk zgłoszeniowy on-line lub wysłać podpisaną deklarację pocztą.   

Pacjent wybiera lekarza, pielęgniarkę i położną Podstawowej Opieki Zdrowotnej spośród wskazanego na naszej stronie personelu medycznego lub innych dostępnych w placówce lekarzy, pielęgniarek i położnych. Zapraszamy do naszych przychodni po więcej informacji.  

Pacjent powinien dokonać wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej, w celu realizacji prawa do świadczeń Podstawowej Opieki Zdrowotnej w miejscu aktualnego pobytu – także w czasie studiowania w nowym mieście. Pamiętaj, że możesz 2 razy w ciągu roku bezpłatnie zmienić lekarza POZ.  

Studentom z Polski wystarczy dowód osobisty, aby skorzystać z usług dostępnych w Przychodniach Studenckich Scanmed. Studenci zagraniczni powinni okazać dokument potwierdzający uprawnienia do świadczeń zdrowotnych – Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), Certyfikat tymczasowo zastępujący EKUZ , Kartę Polaka lub indywidualną umowę z NFZ. 

Oferta przychodni studenckich obejmuje świadczenia Podstawowej Opieki Zdrowotnej* w zakresie: 

  • opieki lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej (rodzinnego), 
  • opieki pielęgniarki i położnej Podstawowej Opieki Zdrowotnej, 
  • nocnej opieki ambulatoryjnej w Krakowie. 

*Usługi finansowane w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia (Ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych z dnia 27 sierpnia 2004r. – t.j. Dz. U. 2016. poz. 1793 z późn. zm.). 

Do świadczeń Podstawowej Opieki Zdrowotnej** należą działania związane z: 

  • badaniami i poradami lekarskimi, 
  • diagnostyką i leczeniem,
  • kierowaniem na leczenie specjalistyczne, szpitalne i uzdrowiskowe, 
  • szczepieniami ochronnymi określonymi w kalendarzu szczepień. 

**Świadczenia Podstawowej Opieki Zdrowotnej udzielane są Pacjentom, którzy wybrali lekarza, pielęgniarkę oraz położną Podstawowej Opieki Zdrowotnej poprzez złożenie deklaracji w placówce studenckiej Scanmed. 

Aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

×

Strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia najlepszej jakości świadczonych usług, w celach statystycznych oraz analitycznych za Twoją zgodą wyrażoną poprzez ustawienia przeglądarki w urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny