Infolinia 12 629 88 00
Wróć

Jak znaleźć lekarza w nowym mieście?

Jak znaleźć lekarza w nowym mieście?

Zaczynasz niebawem studia w nowym mieście? A może już studiujesz? Czas najwyższy pomyśleć o opiece medycznej, która Ci przysługuje w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Złóż deklarację wyboru w naszych placówkach, wydrukuj ją i wyślij, albo wypełnij dostępny na naszej stronie formularz online 

Po co Ci lekarz w mieście studiowania?  

Przede wszystkim po to, abyś w czasie choroby lub innych zdarzeń losowych, jak na przykład skręcenie kostki miał zapewniony dostęp do porad lekarskich, badań diagnostycznych oraz leczenia. Do świadczeń Podstawowej Opieki Zdrowotnej należą działania związane z: 

  • badaniami i poradami lekarskimi, 
  • diagnostyką i leczeniem, 
  • kierowaniem na leczenie specjalistyczne, szpitalne i uzdrowiskowe, 
  • szczepieniami ochronnymi określonymi w kalendarzu szczepień. 

Bezpłatna zmiana lekarza, pielęgniarki, położnej POZ możliwa dwa razy w roku. Studenci, którzy udają się do  innego państwa członkowskiego UE/EFTA, aby tam studiować, powinny zabrać ze sobą Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). 

Więcej aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

Wszystkie aktualności
×

Strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia najlepszej jakości świadczonych usług, w celach statystycznych oraz analitycznych za Twoją zgodą wyrażoną poprzez ustawienia przeglądarki w urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny