Wszystkie usługi

Cała Polska

Uroginekologia

Uroginekologia: to dziedzina medycyny, która zajmuje się patologią dna miednicy u kobiet. Do najważniejszych zadań uroginekologii należy leczenie wszystkich rodzajów nietrzymania moczu, a także naglących parć, zalegania moczu w pęcherzu, obniżenia narządów miednicy mniejszej, czy nadreaktywności pęcherza moczowego. Wśród czynników, które zwiększają szansę na pojawienie się problemu z utrzymaniem moczu, jak i zaburzeń miednicy mniejszej uroginekolodzy wymieniają: liczne porody, porody siłami i drogami natury, wiek, nadwaga, otyłość, porody dużych dzieci. Diagnostyka uroginekologiczna obejmuje wywiad, badanie ginekologiczne z USG dopochwowym, USG krocza, ocenę stanu krocza, cystoskopię, urteroskopię, endosonografię przezodbytniczą, badanie urodynamiczne. Uroginekologia w pierwszej kolejności zakłada wdrożenie terapii nieinwazyjnej opartej o zabiegi fizjoterapeutyczne, terapię farmakologiczną, elektrostymulację mięśni krocza. Jeśli podjęta terapia nie przyniesie oczekiwanych efektów uroginekolog podejmuje decyzję o wdrożeniu terapii operacyjnej.     

Przeczytaj więcej Ukryj tekst

Specjalizacja jest dostępna w 2 placówkach

Nazwa placówki Adres Godziny otwarcia Kontakt
Szpital św. Rafała Adama Bochenka 12
30-693 Kraków
pn-pt: 07:00 - 20:00
sb: 07:00 - 14:00
+48126298800
rejestracjab12@scanmed.pl
Przejdź
Centrum Medyczne al. Niepodległości 107/109
02-626 Warszawa
pn-pt: 07:00 - 20:00
sb: 08:00 - 16:00
+48 12 629 88 00
+48 12 370 25 40
niepodleglosci@scanmed.pl
Przejdź
Pokaż wszystkie Zwiń

Aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

×

Strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia najlepszej jakości świadczonych usług, w celach statystycznych oraz analitycznych za Twoją zgodą wyrażoną poprzez ustawienia przeglądarki w urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny
X

Korzystając ze strony upewnij się, że adres strony to https://scanmed.pl oraz czy przy adresie widnieje kłódka potwierdzająca, że strona posiada ważny certyfikat wydany na Scanmed S.A.