Wszystkie usługi

Cała Polska

Onkologia dziecięca

Onkolog dziecięcy zajmuje się diagnostyką i leczeniem m.in niedokrwistości, małopłytkowości, leukopenii, neutropenii, pozostałych chorób hematologicznych, nowotworów złośliwych oraz innych chorób wieku dziecięcego. Decyduje o rozpoczęciu terapii farmakologicznej, chemio lub radipoterapii, kieruje Pacjentów na zabiegi chirurgiczne. Onkolog dziecięcy ściśle współpracuje z psychologiem onkologicznym, sprawuje opiekę nad pacjentem po zabiegu, kieruje na leczenie uzdrowiskowe. Konsultacja onkologa dziecięcego jest niezbędna w przypadku podejrzenia nowotworu u płodu w łonie matki, jeśli nowotwór zdiagnozowano u noworodka, jeśli wyniki badań krwi dziecka są złe, a anemia nie reaguje na leczenie dostępnymi środkami, jeśli dziecku towarzyszy ucisk, ból głowy, zaburzenia równowagi, jeśli w oczach dziecka pojawiają się niesymetryczne odblaski świetlne. Choroby nowotworowe u dzieci różnią się znacznie od chorób onkologicznych dorosłych – rozpoznawane są zwykle w późnych stadiach, lecz dobrze reagują na chemiotrerapię. Stąd niezwykle ważne jest, by zgłosić się z dzieckiem do lekarza, jak tylko zaobserwujemy niepokojące zmiany – im szybciej zostanie postawiona diagnoza i podjęte leczenie, tym większa szansa na pozytywne efekty terapii.          

Przeczytaj więcej Ukryj tekst

Specjalizacja jest dostępna w 2 placówkach

Nazwa placówki Adres Godziny otwarcia Kontakt
Centrum Medyczne Armii Krajowej 5
30-150 Kraków
pn.-pt.: 07:00 - 20:00
sb: 08:00 - 12:00
+48126298800
armiikrajowej@scanmed.pl
Przejdź
Centrum Medyczne al. Niepodległości 107/109
02-626 Warszawa
pn-pt: 07:00 - 20:00
sb: 08:00 - 16:00
+48 12 629 88 00
+48 12 370 25 40
niepodleglosci@scanmed.pl
Przejdź
Pokaż wszystkie Zwiń

Aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny
X

Korzystając ze strony upewnij się, że adres strony to https://scanmed.pl oraz czy przy adresie widnieje kłódka potwierdzająca, że strona posiada ważny certyfikat wydany na Scanmed S.A.