Wszystkie usługi

Cała Polska

Okulistyka dziecięca

Okulista dziecięcy diagnozuje i leczy choroby oczu u dzieci i młodzieży. Wykrywa wady wzroku i koryguje je poprzez dobór odpowiednich soczewek lub okularów. Wykrywa wady wrodzone u najmłodszych – w tym także ślepotę. Przeprowadza badania bilansowe. W zależności od rozpoznania może zdecydować o rozpoczęciu farmakoterapii bądź terapii inwazyjnej. Okulista udziela również pomocy w stanach nagłych – polegającej np. na usuwaniu ciał obcych z gałki ocznej. Do okulisty należy zabrać dziecko, które skarży się na uporczywy ból, swędzenie, łzawienie oczu. Po urazie oka lub głowy, z dzieckiem, które źle widzi (nie nawiązuje kontaktu wzrokowego, lecz błądzi wzrokiem wokół, mruży oczy podczas patrzenia, czytania, gorzej widzi w niedoświetlonym pokoju, ma kłopoty z czytaniem lub pisaniem, nie koncentruje wzroku na przedmiocie), jeśli u noworodka istnieje podejrzenie wady wzroku. Trafne rozpoznanie wady na wczesnym etapie życia uchroni dziecko przed jej rozwojem i z dużym prawdopodobieństwem zapobiegnie konieczności noszenia okularów w dorosłości.         

Przeczytaj więcej Ukryj tekst

Specjalizacja jest dostępna w 1 placówce

Nazwa placówki Adres Godziny otwarcia Kontakt
Centrum Medyczne Armii Krajowej 5
30-150 Kraków
pn.-pt.: 07:00 - 20:00
sb: 08:00 - 12:00
+48126298800
armiikrajowej@scanmed.pl
Przejdź
Pokaż wszystkie Zwiń

Aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny
X

Korzystając ze strony upewnij się, że adres strony to https://scanmed.pl oraz czy przy adresie widnieje kłódka potwierdzająca, że strona posiada ważny certyfikat wydany na Scanmed S.A.