Wszystkie usługi

Cała Polska

Lekarz orzecznik

Lekarz orzecznik jest specjalistą, który zajmuje się oceną niezdolności do pracy, kontrolą zwolnień lekarskich, wydawaniem orzeczeń na potrzeby ZUS, a także przeprowadzaniem badań lekarskich na prawo jazdy, badań lekarskich personelu lotniczego czy służ mundurowych. Nie stawia diagnoz i nie leczy. W swojej pracy korzysta z dokumentacji zgromadzonej przez lekarza prowadzącego, opiera się też na wynikach badań diagnostycznych. Jeśli zgromadzone informacje są niewystarczające do wydania opinii, lekarz orzecznik może zalecić uzupełnienie dokumentacji, poprosić o konsultację specjalistę innej dziedziny, zlecić konsultację psychologa, a nawet obserwację szpitalną. By zostać lekarzem orzecznikiem należy ukończyć specjalistyczne szkolenie, mieć na koncie 5 lat stażu zawodowego oraz drugi stopień specjalizacji.    

Przeczytaj więcej Ukryj tekst

Specjalizacja jest dostępna w 1 placówce

Nazwa placówki Adres Godziny otwarcia Kontakt
Centrum Medyczne Przemysłowa 46a
61-541 Poznań
pn-pt: 07:00 - 20:00
sb.: nieczynne - nieczynne
+48126298800
+48123702521
przemyslowa@scanmed.pl
Przejdź
Pokaż wszystkie Zwiń

Aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny
X

Korzystając ze strony upewnij się, że adres strony to https://scanmed.pl oraz czy przy adresie widnieje kłódka potwierdzająca, że strona posiada ważny certyfikat wydany na Scanmed S.A.