Wszystkie usługi

Cała Polska

Hipertensjologia

Hipertensjologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się badaniem i leczeniem nadciśnienia tętniczego i towarzyszących mu chorób. Jako osobna specjalizacja medyczna została wprowadzona przez ministra zdrowia w 2006 roku na wniosek Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego. Specjalizację z hipertensjologii mogą podjąć lekarze posiadający drugi stopień specjalizacji z zakresu chorób wewnętrznych lub pediatrii. Specjalizacja z hipertensjologii trwa dwa lata. Lekarz hipertensjolog z jednej strony jest odpowiedzialny za profilaktykę i uświadamianie pacjentów co do skutków palenia, złego żywienia, braku ruchu, z drugiej strony zajmuje się farmakologicznym leczeniem nadciśnienia tętniczego oraz konsultacją pokrewnych chorób – np. miażdżycy, chorób serca, niektórych chorób tarczycy, choroby wieńcowej.

Przeczytaj więcej Ukryj tekst

Specjalizacja jest dostępna w 1 placówce

Nazwa placówki Adres Godziny otwarcia Kontakt
Centrum Medyczne Podgórska 36
31-536 Kraków
pn-pt: 07:30 - 20:00
sb: 08:00 - 14:00
+48126298800
podgorska@scanmed.pl
Przejdź
Pokaż wszystkie Zwiń

Aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny
X

Korzystając ze strony upewnij się, że adres strony to https://scanmed.pl oraz czy przy adresie widnieje kłódka potwierdzająca, że strona posiada ważny certyfikat wydany na Scanmed S.A.