Wszystkie usługi

Cała Polska

Choroby zakaźne

Do zadań specjalista chorób zakaźnych należy diagnozowanie i leczenie chorób wywołanych przez bakterie, grzyby, wirusy, czy pasożyty. Leczy zakażenia bakteryjne, zakażenia wirusowe, zakażenia HIV i AIDS, neuroinfekcje, grzybice głębokie i układowe, choroby pasożytnicze, zespoły kliniczne, a także choroby tropikalne, choroby epidemiczne i pandemiczne. Do lekarza warto się zgłosić, jeśli u Pacjenta występują objawy choroby zakaźnej, jeśli Pacjent wrócił z rejonów tropikalnych, w których trwała lub rozpoczęła się krótko po jego wyjeździe epidemia choroby zakaźnej, jeśli pacjent pozostawał w bliskim kontakcie (również seksualnym) z osobą zakażoną, jeśli pacjent podejrzewa, że w gabinecie dentystycznym, kosmetycznym czy fryzjerskim, z którego niedawno korzystał, nie są przestrzegane podstawowe zasady higieny. Szybka diagnostyka i niezwłoczne podjęcie leczenia pozwolą wyraźnie poprawić stan zdrowia Pacjenta, a także zapobiegną rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych.         

Przeczytaj więcej Ukryj tekst

Specjalizacja jest dostępna w 2 placówkach

Nazwa placówki Adres Godziny otwarcia Kontakt
Centrum Medyczne Armii Krajowej 5
30-150 Kraków
pn.-pt.: 07:00 - 20:00
sb: 08:00 - 12:00
+48126298800
armiikrajowej@scanmed.pl
Przejdź
Centrum Medyczne Podgórska 36
31-536 Kraków
pn-pt: 07:30 - 20:00
sb: 08:00 - 14:00
+48126298800
podgorska@scanmed.pl
Przejdź
Pokaż wszystkie Zwiń

Aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny
X

Korzystając ze strony upewnij się, że adres strony to https://scanmed.pl oraz czy przy adresie widnieje kłódka potwierdzająca, że strona posiada ważny certyfikat wydany na Scanmed S.A.