Wszystkie usługi

Cała Polska
Wróć

Program profilaktyki raka piersi

Program profilaktyki raka piersi

Bezpłatne badania mammograficzne ukierunkowane na diagnostykę w kierunku nowotworu piersi są skierowane do kobiet w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone i mieszkają na terenie województwa małopolskiego. Badanie wykonywane jest w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Badania wykonuje się:

  • u Pacjentek, które nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • otrzymały w ramach realizacji programu profilaktyki raka piersi w roku poprzedzającym pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy z powodu obciążenia następującymi czynnikami ryzyka:
    • rak piersi wśród członków rodziny (u matki, siostry lub córki) lub
    • mutacje w obrębie genów BRCA 1 lub BRCA 2

Rak piersi to jedna z najczęściej dotykających Polki choroba nowotworowa. Prawdopodobieństwo wystąpienia tego śmiertelnego schorzenia zwiększa się wraz z wiekiem. Wczesne wykrycie nowotworu jest kluczowe dla procesu leczenia. Badania profilaktyczne to szansa na wykrycie nowotworu we wczesnych stadiach, co zwiększa szansę na wyleczenie i zachowanie piersi.

Badania realizowane są w Szpitalu św. Rafała przy ul. Bochenka 12 w Krakowie zgodnie z dostępnym terminarzem po wcześniejszej rezerwacji terminu.

Aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny
X

Korzystając ze strony upewnij się, że adres strony to https://scanmed.pl oraz czy przy adresie widnieje kłódka potwierdzająca, że strona posiada ważny certyfikat wydany na Scanmed S.A.