Wszystkie usługi

Cała Polska
Wróć

Program POZ Plus

Program POZ Plus

Scanmed SA realizuje projekt grantowy współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego: „Przygotowanie, przetestowanie i wdrożenie do systemu opieki zdrowotnej organizacji opieki koordynowanej (OOK) Etap II Faza pilotażowa - model POZ PLUS”:

 • Umowa nr 061/200028/ppz/530/2018 o maksymalnej wartości 1 287 875 zł
 • Umowa nr 061/200028/ppz/531/2018 o maksymalnej wartości 1 981 625 zł
 • Umowa nr 150010629/18/1/002//0/18/19 o maksymalnej wartości 1 052 465 zł

Profilaktyczne badania bilansowe

Badania przeznaczone są dla osób pomiędzy 20 a 65 rokiem życia. Podczas ich wykonywania lekarz podstawowej opieki zdrowotnej:

 • przy pierwszej wizycie przeprowadza wywiad medyczny kierując jednocześnie pacjenta na niezbędne – wykonywane w krótkim okresie czasu - badania diagnostyczne i niezbędne konsultacje do lekarzy specjalistów
 • na podstawie wykonanych badań diagnostycznych oraz po konsultacjach specjalistycznych lekarz podstawowej opieki medycznej dokonuje oceny i omawia z pacjentem stan jego zdrowia sporządzając jednocześnie dla niego Indywidualny Plan Postepowania Zdrowotnego z zaleceniem dalszych ewentualnych konsultacji specjalistycznych.

W wyniku sporządzonego bilansu dokonana zostaje ocena zdrowia pacjenta oraz określone zostają możliwe do wystąpienia u niego choroby przewlekłe wymagające dalszego leczenia specjalistycznego.

Program zarzadzania chorobą

Program ma na celu przeprowadzenie szybkiej oraz niezbędnej diagnostyki specjalistycznej jak również podjęcia w krótkim okresie czasu skoordynowanego leczenia u pacjentów u których stwierdzono choroby mające charakter przewlekły.
Do objęcia programem zarzadzania chorobą kwalifikowani są przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej pacjenci w wieku powyżej 18 roku życia z podejrzeniem lub rozpoznaniem jednej z poniższych jednostek chorobowych:

 • diabetologia – cukrzyca typu II
 • kardiologia
 • pulmonologia
 • endokrynologia
 • reumatologia
 • neurologia

Pacjent włączony do programu zarządzania chorobą ma podczas jego realizacji zapewniony szeroki dostęp do wymaganych badań diagnostycznych oraz konsultacji lekarzy specjalistów - w bardzo krótkich terminach.

W ramach realizowanego programu obejmującego profilaktyczne świadczenia bilansowe i program zarzadzania chorobą, opiekę nad pacjentem sprawuje ze strony Scanmedu wyznaczony koordynator ustalający pacjentowi zarówno miejsca jak i terminy na wszystkie badania diagnostyczne oraz wizyty u lekarzy specjalistów zleconych przez prowadzącego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

W których placówkach można skorzystać z Programu POZ Plus?

Z Programu POZ Plus można skorzystać w miastach:

Kraków

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat programu i jego realizacji w Krakowie, skontaktuj się z wybranym koordynatorem Programu POZ Plus:

Poznań

Więcej informacji na temat programu realizowanego w Poznaniu uzyskasz kontaktując się z:

Więcej o programie POZ Plus

Szczegóły programu: https://akademia.nfz.gov.pl/poz-plus/

Umowa nr: POWR.05.02.00-00-0039/17-00/1374/2017/1313 o dofinansowanie projektu grantowego w ramach programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego 28 listopada 2017 roku

Zarządzenie nr 23/2018/DAiS Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 16 marca 2018 r. w sprawie programu pilotażowego opieki koordynowanej w podstawowej opiece zdrowotnej „POZ PLUS” ze zm. 

Ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych z dnia 27.08.2004r. (Dz. U. z 2017 r. poz. 1938, z późn. zm.) 

Rozeznanie rynkowe

W związku z realizacją programu POZ Plus Scanmed S.A. zaprasza do składania ofert/wycen na dostosowanie systemów informatycznych (istniejącego oprogramowania) do wymogów realizacji pilotażu POZ PLUS.


Aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny
X

Korzystając ze strony upewnij się, że adres strony to https://scanmed.pl oraz czy przy adresie widnieje kłódka potwierdzająca, że strona posiada ważny certyfikat wydany na Scanmed S.A.