Wszystkie usługi

Cała Polska
Wróć

Badanie na SARS-CoV-2

Badanie na SARS-CoV-2

Umów się na badanie SARS-CoV-2 w naszym Centrum Medycznym Scanmed

Aktualnie metodami zalecanymi w celu potwierdzenia zakażenia SARS-CoV-2 są metody molekularne, wykrywające materiał genetyczny wirusa tj. RT PCR w czasie rzeczywistym.

Badanie jest całkowicie bezbolesne i polega na pobraniu wymazu z nosogardzieli pacjenta z zachowaniem wszelkich procedur epidemiologicznych. Wymaz zostaje pobrany za pomocą odpowiedniej wymazówki na właściwe podłoże. Materiał musi zawierać odpowiednio dużo komórek nabłonka, tak żeby było możliwe wyizolowanie odpowiedniej ilości RNA wirusa, a następnie zostaje oddany do laboratorium celem ewentualnego wykrycia materiału genetycznego wirusa.

Wymaz pobierany jest przez przeszkolonego pracownika – pielęgniarkę lub ratownika medycznego – w określonych godzinach pracy poradni pobierającej wymazy Centrum Medycznego Scanmed przy Al. Armii Krajowej 5.

KOSZT BADANIA Z ZAŚWIADCZENIEM W JĘZ. POLSKIM: 350 zł 

KOSZT BADANIA Z ZAŚWIADCZENIEM W JĘZ. ANGIELSKIM: 370 zł 

Badanie w kwocie 350 zł lub 370 zł (w zależności od wybranej opcji) należy opłacić w rejestracji centrum medycznego. Koszt badania nie podlega rabatom i zniżkom.

Przygotowanie do badania:

  • na badanie należy umówić się telefonicznie pod numerem 12 629 88 00, następnie wybierając placówkę w Krakowie, Armii Krajowej, lub ONLINE do Joanny Jaworskiej oraz ONLINE do Patrycji Kołbik
  • ze względów bezpieczeństwa nie wykonujemy testów u osób, które nie miały wcześniej ustalonego terminu badania;
  • wymaz można pobrać minimum 3 godziny po ostatnim posiłku;
  • nie należy myć zębów, stosować sprayów odświeżających usta, płynów do płukania ust, tabletek do ssania ani gum do żucia;
  • należy powstrzymać się minimum 3 godziny przed rozpoczęciem wymazu od stosowania sprayów do nosa;
  • przed pobraniem materiału do wymazu nie należy wydmuchiwać nosa, a także wyjąć protezy zębowe; 

Wynik badania jest gotowy w ciągu 1-3 dni. 

Wynik testu może być:

1. Negatywny (ujemny) – oznacza, brak obecności materiału genetycznego SARS- CoV-2 w badanej próbce.

2. Pozytywny (dodatni) – oznacza, wykrycie materiału genetycznego SARS-CoV-2 w wydzielinie z nosogardła.

W przypadku wyniku pozytywnego, wskazującego na zachorowanie dane pacjenta zostają przekazane do właściwego Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Jednocześnie informujemy, że ze względu na obecną sytuacje epidemiologiczną oraz wzmożony reżim sanitarny na teren centrum medycznego nie mogą zostać wpuszczone osoby z objawami infekcji.

Wszystkim zainteresowanym pacjentom życzymy samych negatywnych wyników!

Aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

×

Strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia najlepszej jakości świadczonych usług, w celach statystycznych oraz analitycznych za Twoją zgodą wyrażoną poprzez ustawienia przeglądarki w urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny
X

Korzystając ze strony upewnij się, że adres strony to https://scanmed.pl oraz czy przy adresie widnieje kłódka potwierdzająca, że strona posiada ważny certyfikat wydany na Scanmed S.A.