Wszystkie usługi

Cała Polska
Wróć

Rektoskopia

Rektoskopia

Rektoskopia jest badaniem endoskopowym stosowanym się w celu dokładnego zbadania i oceny końcowego odcinka przewodu pokarmowego, czyli kanału odbytu i odbytnicy.

Badanie umożliwia pobranie próbek do dalszych analiz laboratoryjnych oraz usuwanie obecnych w kanałach ciał obcych i polipów oraz hamowanie powstałego z różnych przyczyn krwawienia.

 Przygotowanie do badania rektoskopii

Przygotowania składają się z trzech podstawowych elementów:

  • Dzień przed wykonaniem zabiegu Pacjent powinien stosować dietę z dużą ilością płynów. 
  • Wieczorem dzień przed badaniem należy zażyć środek przeczyszczający – jeśli nie wiesz, który zastosować, skontaktuj się z nami, udzielimy wskazówek niezbędnych do prawidłowego przygotowania się do badania. 
  • W dzień przeprowadzenia zabiegu Pacjent musi być na czczo. Może przyjmować płyny, natomiast nie może spożywać posiłków. 

Profilaktyka chorób dolnego odcinka przewodu pokarmowego

Rektoskopia umożliwia m.in. wykrycie polipów oraz innych zmian w obrębie odbytnicy, endometriozy, wyjaśnia przyczyny częstych biegunek, problemów z wypróżnieniem czy krwawienia z odbytu. Wykonuje się ją także w celach terapeutycznych, takich jak usunięcie ciał obcych oraz polipów, zahamowanie krwawienia, poszerzenie zwężeń jelita. Umożliwia ona także pobranie próbek do dalszych badań – bakteriologicznego i histopatologicznego.  

Rektoskopia nie powinna być przeprowadzana u Pacjentów z chorobą Leśniowskiego – Crohna, z zaburzeniami krzepnięcia krwi, zapaleniem otrzewnej i wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego. Kobiety w zaawansowanej ciąży również nie powinny być poddawane temu badaniu. Rektoskopia trwa krótko – zwykle 2 do 5 minut.

 Więcej informacji można uzyskać w naszej rejestracji oraz pod numerem: 12 629 88 00. 

Aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

Gonioskopia – nowe badanie

Gonioskopia – nowe badanie

Gonioskopia, to metoda badania kąta przesączania oka przy pomocy specjalnej soczewki – gonioskopu. Zobacz więcej

Nowy specjalista w naszym centrum

Nowy specjalista w naszym c...

W kwietniu w centrum medycznym przy ul. Podgórskiej 36 w Krakowie rozpoczął pracę nowy specjalista. Jest nim lek. med... Zobacz więcej

Osocze bogatopłytkowe w ortopedii

Osocze bogatopłytkowe w ort...

Osocze bogatopłytkowe w ortopedii stosowane jest między innymi do regeneracji ścięgien, mięśni, więzadeł, tkanki chrz... Zobacz więcej

Piękniej na wiosnę!

Piękniej na wiosnę!

Dzięki naszym zabiegom odmłodzisz skórę twarzy oraz zniwelujesz jej głębsze załamania. Zobacz więcej

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny
X

Korzystając ze strony upewnij się, że adres strony to https://scanmed.pl oraz czy przy adresie widnieje kłódka potwierdzająca, że strona posiada ważny certyfikat wydany na Scanmed S.A.