Podczas pierwszej wizyty przeprowadzamy wnikliwe badanie fizjoterapeutyczne mające na celu określenie jaka struktura lub funkcja narządu ruchu jest powodem dolegliwości bólowych. Na tej podstawie ustalamy indywidualny plan terapii, który w przebiegu leczenia może być modyfikowany. Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego Pacjenta oraz profesjonalizm poparty wiedzą i doświadczeniem.
Pracujemy z Pacjentami ze schorzeniami:
Metoda pracy z Pacjentem obejmująca całe ciało i wykorzystująca wzajemne powiązania pomiędzy stawami i układami wewnętrznymi. Koncepcja zakłada, że nieprawidłowe działanie jednego ze stawów, ma wpływ na funkcjonowanie wszystkich pozostałych i prowadzi do powstania bólu. Terapia koncentruje się wokół kręgosłupa, układu nerwowego i struktur od niego zależnych. Jest to ukierunkowana forma leczenia z dokładną diagnostyką Pacjenta i wykorzystaniem specjalnych technik manualnych. Efektem terapii jest zniesienie bólu i przywrócenie równowagi w pracy mięśni i stawów.
Terapia dotyczy tkanki miękkiej oplatającej całe ciało, leżącej tuż pod skórą oraz położonej głęboko między mięśniami. Powięź może ulegać skróceniu i zwłóknieniu i ograniczać ruchomość stawów, narządów wewnętrznych oraz mięśni. Terapia ma za zadanie przywrócić elastyczność i prawidłową funkcję narządów i struktur z nią połączonych. Efektem terapii jest zmniejszenie bólu i powiększenie mobilności stawów.
Terapia dotyczy Pacjentów
z bruksizmem (zaciskanie zębów), ograniczeniem otwierania ust, drętwieniem
twarzy, bólami i klikaniem w stawie żuchwowym, migrenami, napięciami w obrębie
szyi
i karku. Na prawidłową pracę stawu i mięśni twarzy ma wpływ postawa całego ciała
i ustawienie kręgosłupa, a szczególnie odcinka szyjnego. Efektem terapii jest
rozluźnienie mięśni twarzy i szyi, zwiększenie zakresu ruchu żuchwy, zniesienie
bólu migrenowego i zaprzestanie ścierania zębów.
Metoda plastrowania
polegająca na oklejeniu Pacjenta specjalnymi elastycznymi taśmami
o właściwościach zbliżonych do tkanki skórnej, z wykorzystaniem różnych technik
aplikacji. Jest stosowana u sportowców, po kontuzjach, przeciążeniach, a także
u osób z przewlekłymi bólami
i obrzękami Efektem terapii jest relaksacja mięśni, wspomożenie leczenia
kontuzji i zniesienie bólu.
Terapia dotyczy Pacjentów z przewlekłymi bólami kręgosłupa, będących najczęściej skutkiem patologicznego napięcia mięśni szkieletowych. Nieprawidłowe ustawienie miednicy, jej skręcenie dające efekt pozornego wydłużenia nogi trwa często latami, wywołuje zmiany kompensacyjne i nasila dolegliwości bólowe. Metoda Ackermanna jest ukierunkowanym systemem terapii, którą wyróżnia szczegółowa diagnostyka Pacjenta oraz precyzyjna technika leczenia manualnego. Efektem terapii jest korekcja ustawienia miednicy i innych patologii oraz zniesienie bólu.
Terapia holistyczna skupiająca się na pracy na narządach wewnętrznych, np. przeponie, wątrobie, jelicie grubym i ich wzajemnych oddziaływaniach z układem ruchu (np. zaparcia wywołują bóle biodra). Nieprawidłowa postawa ciała, operacje, zapalenia tkanek, przewlekłe stresy, powodują powstawanie napięć i bolesność „zablokowanych” okolic. Efektem terapii jest zredukowanie patologicznego napięcia i bólu, poprawa pracy narządów wewnętrznych.
Terapia dotyczy Pacjentów z obrzękiem limfatycznym, czyli nagromadzeniem chłonki w przestrzeniach międzykomórkowych na skutek uszkodzenia naczyń limfatycznych, usunięcia węzłów chłonnych (np. po mastektomii), przy żylakach kończyn, po rozległych oparzeniach lub urazach. Terapia polega na delikatnym, ręcznym masażu. Niekiedy potrzebne jest zastosowanie dodatkowej terapii w postaci bandażowania kończyny specjalnymi bandażami. Efektem terapii jest zmniejszenie objętości obrzęku, poprawienie sprawności pacjenta i komfortu życia.
Metoda terapii manualnej stosowana u Pacjentów z ostrym bólem i uczuciem sztywności, dotycząca stawów kręgosłupa i kończyn. Polega na zastosowaniu precyzyjnych technik w celu „odblokowania” stawu.
Terapia dotycząca pacjentów z przewlekłymi bólami różnego pochodzenia, zaburzeniami pracy układu nerwowo-mięśniowego, po udarach, operacjach, dłuższych unieruchomieniach i urazach.
Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.
Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.