Wszystkie usługi

Cała Polska
Wróć

Rehabilitacja

Rehabilitacja

Podczas pierwszej wizyty przeprowadzamy wnikliwe badanie fizjoterapeutyczne mające na celu określenie jaka struktura lub funkcja narządu ruchu jest powodem dolegliwości bólowych. Na tej podstawie ustalamy indywidualny plan terapii, który w przebiegu leczenia może być modyfikowany. Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego Pacjenta oraz profesjonalizm poparty wiedzą i doświadczeniem.

Pracujemy z Pacjentami ze schorzeniami:

  • funkcjonalnymi (ograniczenie ruchomości stawów, nieprawidłowy wzorzec ruchu),
  • ortopedycznymi (bóle kręgosłupa, dyskopatie lędźwiowe i szyjne, bóle stawowe i tkanek miękkich, po złamaniach, zerwanie ścięgna Achillesa, rekonstrukcje więzadeł, po artroskopii),
  • z przewlekłymi bólami,
  • z urazami sportowymi,
  • z migrenami,
  • z bruksizmem (zaciskanie zębów),
  • w zespołach przeciążeniowych u dzieci, np. chorobie Osgooda-Schlattera,
  • z wadami postawy (skoliozy, stopy płasko-koślawe),
  • po mastektomii,
  • z obrzękami limfatycznymi

Metody specjalne

FOI – funkcjonalna osteopatia i integracja

Metoda pracy z Pacjentem obejmująca całe ciało i wykorzystująca wzajemne powiązania pomiędzy stawami i układami wewnętrznymi. Koncepcja zakłada, że nieprawidłowe działanie jednego ze stawów, ma wpływ na funkcjonowanie wszystkich pozostałych i prowadzi do powstania bólu. Terapia koncentruje się wokół kręgosłupa, układu nerwowego i struktur od niego zależnych. Jest to ukierunkowana forma leczenia z dokładną diagnostyką Pacjenta i wykorzystaniem specjalnych technik manualnych. Efektem terapii jest zniesienie bólu i przywrócenie równowagi w pracy mięśni i stawów.

FDM – terapia powięziowa

Terapia dotyczy tkanki miękkiej oplatającej całe ciało, leżącej tuż pod skórą oraz położonej głęboko między mięśniami. Powięź może ulegać skróceniu i zwłóknieniu i ograniczać ruchomość stawów, narządów wewnętrznych oraz mięśni. Terapia ma za zadanie przywrócić elastyczność i prawidłową funkcję narządów i struktur z nią połączonych. Efektem terapii jest zmniejszenie bólu i powiększenie mobilności stawów.

Terapia stawów skroniowo-żuchwowych

Terapia dotyczy Pacjentów z bruksizmem (zaciskanie zębów), ograniczeniem otwierania ust, drętwieniem twarzy, bólami i klikaniem w stawie żuchwowym, migrenami, napięciami w obrębie szyi
i karku. Na prawidłową pracę stawu i mięśni twarzy ma wpływ postawa całego ciała i ustawienie kręgosłupa, a szczególnie odcinka szyjnego. Efektem terapii jest rozluźnienie mięśni twarzy i szyi, zwiększenie zakresu ruchu żuchwy, zniesienie bólu migrenowego i zaprzestanie ścierania zębów.

Kinesiology taping

Metoda plastrowania polegająca na oklejeniu Pacjenta specjalnymi elastycznymi taśmami
o właściwościach zbliżonych do tkanki skórnej, z wykorzystaniem różnych technik aplikacji. Jest stosowana u sportowców, po kontuzjach, przeciążeniach, a także u osób z przewlekłymi bólami
i obrzękami Efektem terapii jest relaksacja mięśni, wspomożenie leczenia kontuzji i zniesienie bólu.

Metoda ackermanna

Terapia dotyczy Pacjentów z przewlekłymi bólami kręgosłupa, będących najczęściej skutkiem patologicznego napięcia mięśni szkieletowych. Nieprawidłowe ustawienie miednicy, jej skręcenie dające efekt pozornego wydłużenia nogi trwa często latami, wywołuje zmiany kompensacyjne i nasila dolegliwości bólowe. Metoda Ackermanna jest ukierunkowanym systemem terapii, którą wyróżnia szczegółowa diagnostyka Pacjenta oraz precyzyjna technika leczenia manualnego. Efektem terapii jest korekcja ustawienia miednicy i innych patologii oraz zniesienie bólu.

Terapia wisceralna

Terapia holistyczna skupiająca się na pracy na narządach wewnętrznych, np. przeponie, wątrobie, jelicie grubym i ich wzajemnych oddziaływaniach z układem ruchu (np. zaparcia wywołują bóle biodra). Nieprawidłowa postawa ciała, operacje, zapalenia tkanek, przewlekłe stresy, powodują powstawanie napięć i bolesność „zablokowanych” okolic. Efektem terapii jest zredukowanie patologicznego napięcia i bólu, poprawa pracy narządów wewnętrznych.

Drenaż limfatyczny i bandażowanie kończyn

Terapia dotyczy Pacjentów z obrzękiem limfatycznym, czyli nagromadzeniem chłonki w przestrzeniach międzykomórkowych na skutek uszkodzenia naczyń limfatycznych, usunięcia węzłów chłonnych (np. po mastektomii), przy żylakach kończyn, po rozległych oparzeniach lub urazach. Terapia polega na delikatnym, ręcznym masażu. Niekiedy potrzebne jest zastosowanie dodatkowej terapii w postaci bandażowania kończyny specjalnymi bandażami. Efektem terapii jest zmniejszenie objętości obrzęku, poprawienie sprawności pacjenta i komfortu życia.

SMT – manipulacje krótkodźwigniowe

Metoda terapii manualnej stosowana u Pacjentów z ostrym bólem i uczuciem sztywności, dotycząca stawów kręgosłupa i kończyn. Polega na zastosowaniu precyzyjnych technik w celu „odblokowania” stawu.

PNF – nerwowo-mięśniowa facylitacja

Terapia dotycząca pacjentów z przewlekłymi bólami różnego pochodzenia, zaburzeniami pracy układu nerwowo-mięśniowego, po udarach, operacjach, dłuższych unieruchomieniach i urazach.Aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny
X

Korzystając ze strony upewnij się, że adres strony to https://scanmed.pl oraz czy przy adresie widnieje kłódka potwierdzająca, że strona posiada ważny certyfikat wydany na Scanmed S.A.