Wszystkie usługi

Cała Polska
Wróć

EEG w domu pacjenta

EEG w domu pacjenta

Badanie EEG (zapis czynności bioelektrycznej mózgu) u dzieci zazwyczaj wykonuje się podczas snu. W obcym środowisku i nieznanym miejscu trudno jest uśpić małego pacjenta szczególnie w wyznaczonych godzinach. Bywa, że nawet pomimo olbrzymiego zmęczenia, dziecku nie udaje się usnąć. Czasami zasypia tylko na krótko, z pominięciem głębszych faz snu, co ogranicza późniejszą ocenę wyniku badania. Niekiedy wysiłek rodziców i zaangażowanie personelu nie przynosi zadowalającego efektu i zestresowane dziecko pomimo starań nie potrafi usnąć w obcym miejscu. Dom rodzinny to najbezpieczniejsze i najbardziej przyjazne miejsce. Każde dziecko szybciej zasypia w znanym otoczeniu, wśród swoich ulubionych zabawek i znajomych twarzy. 

Przygotowanie dziecka do badania EEG w domu:
Zalecane jest, aby dziecko nie zasnęło przed rozpoczęciem badania. Konieczna jest rejestracja wszystkich faz: czuwania, senności, zasypiania, kolejnych faz snu oraz budzenia. Dziecko powinno być po posiłku co zapewnia prawidłowy poziom glukozy w surowicy krwi, a tym samym ułatwia zasypianie. Małe dzieci karmione jeszcze piersią lub butelką należy nakarmić dopiero po rozpoczęciu badania. Najlepiej sprawdzają się domowe rytuały ułatwiające zasypianie: ulubiona zabawka, czytanie ulubionej bajki czy słuchanie ulubionej muzyki.

Licencjonowany Technik EEG wykonujący badanie przyjeżdża do domu o wyznaczonej godzinie w czasie dopasowanym do potrzeb dziecka. Zwykle badania umawiane są w naturalnej porze snu.
Nie podajmy żadnych leków usypiających.

Do badań używamy nowoczesnego aparatu ELMIKO z funkcją VIDEO. Używamy automatycznych czepków, które jednym ruchem pozwalają na założenie wszystkich elektrod. Badania są filmowane, obraz czynności bioelektrycznej mózgu jest sprzężony z obrazem kamery co pozawala na wykluczenie artefaktów i właściwą ocenę zapisu EEG

Rodzice otrzymują interpretację wyniku w ciągu kilku dni od wykonania badania.

Badania opisuje Dr n. med. Ewa Jakubowicz, która jest neurologiem i specjalistą neurologii dziecięcej. 

Dr Ewa Jakubowicz jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz ukończyła studia podyplomowe z zakresu "Psychogeriatrii z elementami neuropsychologii" na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada licencję EEG z akredytacją Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej. Jest autorem pracy doktorskiej pt: "Czynniki prognostyczne u chorych z przerzutami do mózgu".

KOSZT BADANIA: 700 zł w granicach Krakowa; 800 zł do 30 km poza granicami Krakowa

Płatność: gotówką lub kartą w rejestracji Centrum medycznego lub przelewem: 

Scanmed S.A.
ul. S. Okrzei 1A
03-715 Warszawa
05 1140 1081 0000 2303 7000 1001

Potwierdzenie przelewu proszę wysłać na adres mailowy: rejestracjaak5@scanmed.pl
W tytule przelewu należy umieścić nazwę badania: „EEG w domu”, w treści wiadomości imię i nazwisko Pacjenta.

Aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

×

Strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia najlepszej jakości świadczonych usług, w celach statystycznych oraz analitycznych za Twoją zgodą wyrażoną poprzez ustawienia przeglądarki w urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny
X

Korzystając ze strony upewnij się, że adres strony to https://scanmed.pl oraz czy przy adresie widnieje kłódka potwierdzająca, że strona posiada ważny certyfikat wydany na Scanmed S.A.