Wszystkie usługi

Cała Polska
Wróć

Badania sanitarne

Badania sanitarne

Pracownicy zatrudnieni w służbie zdrowia, oświacie, hotelarstwie, gastronomii muszą posiadać aktualne orzeczenie o braku przeciwwskazań do wykonywania takiej pracy, wpisane do książeczki do celów sanitarno-epidemiologicznych.

Badania do celów sanitarno-epidemiologicznych wskazane są dla następujących grup zawodowych:

  • nauczycieli
  • pracowników branży spożywczej i gastronomicznej
  • pracowników branży medycznej
  • uczniów szkół oraz studentów szkół wyższych kształcących się w tożsamych branżach

Należy wykonać badania laboratoryjne, tj. trzykrotne  badanie kału w kierunku zakażenia pałeczkami duru brzusznego, durów rzekomych A, B, C, innymi pałeczkami z rodzaju Salmonella i Shigella, w trzech kolejnych następujących po sobie dniach (dodatni wynik z przynajmniej jednej próby daje podstawę do uznania badanego za zakażonego). Wynik badania jest wpisywany do książeczki dla celów sanitarno-epidemiologicznych pracownika.

Z wypełnioną książeczką do celów sanitarno-epidemiologicznych oraz ze skierowaniem od pracodawcy pracownik zgłasza się na badanie lekarskie i na jego podstawie oraz na podstawie wyników badań laboratoryjnych lekarz wydaje orzeczenie lekarskie dla celów sanitarno-epidemiologicznych.

Orzeczenie lekarskie pracownik oddaje pracodawcy, natomiast książeczka do celów sanitarno-epidemiologicznych stanowi dokument będący własnością pracownika.


Więcej informacji


Aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny
X

Korzystając ze strony upewnij się, że adres strony to https://scanmed.pl oraz czy przy adresie widnieje kłódka potwierdzająca, że strona posiada ważny certyfikat wydany na Scanmed S.A.