Infolinia +48669051500
Wróć

Zamykanie rozszerzonych naczynek

Zamykanie rozszerzonych naczynek

Wiele kobiet ukrywa pod makijażem nieestetyczną siatkę teleangiektazji na twarzy, która może powodować nieprzyjemne pieczenie… A wystarczy seria zabiegów zamykania rozszerzonych naczynek, aby skutecznie pozbyć się problemu!

Niwelowanie rozszerzonych naczynek na twarzy za pomocą urządzenia VPL jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów. Zabieg świetnie się sprawdza w niwelowaniu nie tylko rozszerzonych naczynek, ale i pajączków oraz rumienia.

Czym są rozszerzone naczynka?

Teleangiektazje to trwałe rozszerzone naczynia włosowate, które prześwitują przez naskórek w postaci „nitek”. Większa ilość tworzy czerwoną „pajęczą sieć”. Nieleczone naczynka pękają i przylegają do siebie dając wrażenie jednorodnego zaczerwienienia skóry w postaci rumienia.

Rozszerzone naczynka mogą się pojawić na każdym typie cery, jednak szczególnie narażona jest skóra delikatna, cienka, wrażliwa. Charakterystyczne pajączki zazwyczaj pojawiają się w okolicy policzków, nosa i brody.

Laser VPL (Variable Pulsed Light), który posiadamy w naszym Centrum Medycyny Estetycznej to specjalistyczne i bezpieczne urządzenie emitujące wiązki światła o szerokim spektrum. Światło to jest pochłaniane przez krew w naczyniu krwionośnym, a jego ściana zostaje zniszczona i wydalona z organizmu. „Laser” stosowany jest w celu usuwania mniejszych naczynek krwionośnych i przewlekłego rumienia. Rozszerzone naczynka zamyka się za pomocą głowicy w kształcie prostokąta, o powierzchni kilku cm2. Podczas zabiegu emituje ona mikrobłyski docierające do miejsc zmienionych chorobowo. Podczas zabiegu zachodzi proces selektywnej fototermolizy – wybrane struktury absorbują światło, na skutek czego następuje ich podgrzanie, a  absorpcja pozwala zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych i uszkodzenia sąsiadujących tkanek.

Zadzwoń do nas

Więcej aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

Wszystkie aktualności
×

Strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia najlepszej jakości świadczonych usług, w celach statystycznych oraz analitycznych za Twoją zgodą wyrażoną poprzez ustawienia przeglądarki w urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia +48669051500
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny