Infolinia +48669051500
Wróć

Zadbany wygląd nie jedno ma imię…

Zadbany wygląd nie jedno ma imię…

Wychodząc naprzeciw zmieniającym się potrzebom Pacjentów częściej proponujemy zabiegi synergiczne, pozwalające osiągnąć lepsze efekty. Zwracamy uwagę na to, że jeden zabieg nie rozwiązuje wszystkich problemów, a umiejętne ich łączenie przynosi lepsze efekty na dłużej.

„Jesteśmy świadomi, że dobry efekt wymaga połączenia szerokiej wiedzy medycznej, praktyki i umiejętności oceny rzeczywistych potrzeb Pacjenta oraz holistycznego podejścia do problemu. Szczególnie ważne dla nas są odpowiednio dobrane preparaty. W naszym Centrum są one najwyższej jakości. Nasi lekarze i kosmetolodzy biorą udział w licznych kongresach i szkoleniach. Doktor Grażyna Glonek, nasz specjalista medycyny estetycznej, jako jedna z pierwszych w Krakowie przeprowadziła zabieg blefaroplastyki opadających powiek (niechirurgicznej korekty), wykorzystując technologię plazmową PLEXR” – mówi Maria Hopciaś, Koordynator Centrum Medycznego Scanmed.

Dlaczego mezoterapia idzie w parze z botoksem?

„Wyobraźmy sobie, że przychodzi Pacjent, który chciałby poddać się zabiegowi botoksu. Czoło, okolice oczu – kurze łapki. Lekarz ocenia, że nie trzeba wykonywać zabiegu na dolną część twarzy, jednak zdaje sobie sprawę z tego, że będzie różnica… W tym przypadku sięgamy dodatkowo po mezoterapię igłową, która spowoduje, że cała twarz nabierze promiennego wyglądu, drobne zmarszczki zostaną zniwelowane, a zabieg dodatkowo poprawi kondycję skóry. Botoks wykonany po serii mezoterapii sprawi natomiast, że efekt będzie nie tylko całościowy, ale i trwalszy”.

Jakie inne zabiegi warto łączyć?

Klasycznym niemal duetem dwóch zabiegów jest para kwas hialuronowy i toksyna botulinowa.  Dlaczego? „Przede wszystkim te zabiegi również działają kompleksowo. Z jednej strony niwelujemy bruzdy, a z drugiej blokujemy ich powtórne pojawienie się. Botoks działa świetnie, lecz nie zniweluje głębokich zmarszczek, dlatego najpierw je wypełniamy” – dodaje Maria Hopciaś.

Z kolei kosmetolog Joanna Raputapoleca mezoterapię mikroigłową w połączeniu z  Termoliftingiem ZAFFIRO. „To doskonała i bardzo skuteczna alternatywa dla osób, które chcą poddać się mniej inwazyjnym procedurom. Zabiegi wykorzystujące technikę mikronakłuć przy użyciu Nanopore firmy Mediderma, dzięki elektrycznie sterowanemu modułowi igłowemu Nanopore regenerują kolagen, ale i wpływają na produkcję nowych włókien kolagenowych. Urządzenie jest skuteczniejsze od innych, ponieważ pozwala dostosować szybkość i głębokość nakłuć do potrzeb Pacjenta, stymulując syntezę
kolagenu i pobudzając naturalne mechanizmy autonaprawy. Termolifting ZAFFIRO z kolei stymuluje skracanie włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za napięcie i ujędrnienie naszej skóry. Efekt napięcia i uniesienia zarówno na twarzy, jak i na ciele widoczny jest niemal natychmiast po zabiegu.  Łączenie kilku technologii w jednym zabiegu, dzięki ich wzajemnemu oddziaływaniu, przyspiesza odnowę skóry oraz umożliwia osiągnięcie dużo lepszych rezultatów pielęgnacyjnych w krótkim czasie” – komentuje Joanna Raputa kosmetolog pracująca w Scanmed.

Czy istnieje produkt uniwersalny, który współgra z wieloma innymi zabiegami?

„Tak. Produktem takim jest kwas hialuronowy. Nie ma żadnych przeciwskazań do łączenia go z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Ważne jest natomiast zachowanie odpowiedniego odstępu między zabiegami i ustalenie właściwej kolejności terapii. Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego to najbardziej uniwersalne i bezpieczne zabiegi. Warto je łączyć z innymi, ponieważ zawsze wnoszą one dodatkowe korzyści dla Pacjenta – m.in. wypełnia jej załamania, poprawia wygląd i owal twarzy” – odpowiada Joanna Raputa.

Czy wszystkie zabiegi można łączyć?

„Synergiczne zabiegi, przynoszą doskonałe rezultaty, jeśli nie są wykonywane przez specjalistę. Tylko doświadczony specjalista wie, co można bezpiecznie połączyć. Decydując się na kojarzone zabiegi, warto udać się do sprawdzonego gabinetu, gdzie profesjonaliści po diagnozie i określeniu potrzeb skóry dobiorą idealnie dopasowany program zabiegów” – tłumaczy Maria Hopciaś. 

Więcej aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

Wszystkie aktualności
×

Strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia najlepszej jakości świadczonych usług, w celach statystycznych oraz analitycznych za Twoją zgodą wyrażoną poprzez ustawienia przeglądarki w urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia +48669051500
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny