Infolinia +48126298800

O naszym Centrum Kardiologii

Centrum Kardiologii Scanmed w Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęło pracę w 2009 roku. Ośrodek specjalizuje się w zabiegach kardiologii interwencyjnej zarówno w nagłych przypadkach - głównie leczenie ostrych zespołów wieńcowych, jak i planowanych zabiegach kardiologicznych z zakresu hemodynamiki i elektrofizjologii.

Centrum Kardiologii Scanmed w Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęło swoją działalność w 2009 r., świadcząc opiekę kardiologiczną dla mieszkańców powiatu tomaszowskiego oraz ościennych. Początkowo, w ramach ostrego dyżuru przyjmowano chorych ze świeżym zawałem serca, w celu wykonania im koronarografii oraz angioplastyki. Obecnie wśród Pacjentów Ośrodka dominują chorzy o profilu wieńcowym, zarówno ze stabilną postacią choroby wieńcowej, jak i ostrym zespołem wieńcowym. Obserwuje się także rosnący odsetek pacjentów z zaburzeniami przewodzenia i rytmu serca, którzy są kwalifikowani do implantacji kardiostymulatora. W 2017 r. w Centrum rozpoczęto implantację kardiowerterów- defibrylatorów. Ośrodek współpracuje z szpitalami oraz placówkami opieki podstawowej i specjalistycznej z powiatów tomaszowskiego, rawskiego i opoczyńskiego. Opiekę nad Pacjentami pełni wysoko wykwalifikowana karda medyczna – lekarze specjaliści, personel pielęgniarski, ratownicy medyczni oraz technicy elektro-radiologii.

Działalność oddziału kardiologicznego podnosi bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców i zapewnia dostęp do diagnostyki i leczenia według najnowszych standardów. Uzupełnieniem działalności szpitalnej jest Poradnia Kardiologiczna.

W skład Centrum Kardiologii Scanmed w Tomaszowie Mazowieckim wchodzą

Nasz zespół

Opiekę nad pacjentami pełni wysoko wykwalifikowana kadra medyczna i administracyjna. Lekarze to specjaliści z zakresu kardiologii i chorób wewnętrznych. Ich umiejętności potwierdzone są licznymi certyfikatami. Wieloletnie doświadczenie zespołu pielęgniarskiego, ratowników i techników elektrokardiologii jest nieodzowne w codziennej pracy. Cały zespół podnosi kwalifikacje poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach specjalizacyjnych.

Specjaliści

 • Lek.

  Marzena Desperak - Tkaczyńska


  Specjalista chorób wewnętrznych. Specjalista kardiologii.

 • Lek. Piotr Mazerant

  Lek.

  Piotr Mazerant


  Specjalista chorób wewnętrznych. Specjalista kardiologii.

 • Dr med. Michał Dziuba

  Dr med.

  Michał Dziuba


  Specjalista kardiologii.

 • Dr med. Beata Goleniewska

  Dr med.

  Beata Goleniewska


  Specjalista kardiologii.

 • Lek. Monika Pietras-Kowalska

  Lek.

  Monika Pietras-Kowalska


  Specjalista kardiologii.

Pielęgniarka zarządzająca

 • mgr Elżbieta Przedbora

  mgr

  Elżbieta Przedbora


  Pielęgniarka zarządzająca

Usługi
×

Strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia najlepszej jakości świadczonych usług, w celach statystycznych oraz analitycznych za Twoją zgodą wyrażoną poprzez ustawienia przeglądarki w urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj