Infolinia +48126298800
Zdjęcie kościoła w Sosnowcu

O naszym Centrum Kardiologii

Sosnowieckie Centrum Kardiologii to wiodący na terenie Zagłębia Ośrodek kardiologiczny, spełniający wysokie standardy kardiologii inwazyjnej, oferujący kompleksową i najnowoczesną pomoc kardiologiczną.

Oddział Kardiologii łącznie z Pracownią Hemodynamiki dysponuje wszelkimi dostępnymi metodami diagnostyki nieinwazyjnej i inwazyjnej schorzeń układu sercowo-naczyniowego, w tym ultrasonografią wewnątrznaczyniową (IVUS), pomiarem cząstkowej rezerwy wieńcowej (FFR), przezklatkową i przezprzełykową echokardiografią trójwymiarową. Zajmujemy się pełną diagnostyką i inwazyjnym leczeniem chorób serca poprzez terapię przezskórną - angioplastyka wieńcowa z implantacją stentów, ze szczególnym uwzględnieniem ostrych zespołów. Implantacją stymulatorów serca (rozruszników), kardiowerterów-defibrylatorów (ICD) oraz układów resynchronizujących serce z funkcją defibrylacji (CRT-D).

W skład Centrum Kardiologii Scanmed w Sosnowcu wchodzą:

Nasz zespół

Opiekę nad pacjentami pełni wysoko wykwalifikowana kadra medyczna i administracyjna. Lekarze to specjaliści z zakresu kardiologii i chorób wewnętrznych. Ich umiejętności potwierdzone są licznymi certyfikatami. Wieloletnie doświadczenie zespołu pielęgniarskiego, ratowników i techników elektrokardiologii jest nieodzowne w codziennej pracy. Cały zespół podnosi kwalifikacje poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach specjalizacyjnych.

Kierownik Pracowni Hemodynamiki

 • Dr n. med. Krzysztof Dyrbuś

  Dr n. med.

  Krzysztof Dyrbuś


  Specjalista chorób wewnętrznych. Specjalista kardiologii.

Z-ca Ordynatora Oddziału

 • Dr n. med. Anna Gdula- Dymek

  Dr n. med.

  Anna Gdula - Dymek


  Specjalista kardiologii.

Specjaliści

 • Dr n. med. Aleksander Danikiewicz

  Dr n. med.

  Aleksander Danikiewicz


  Specjalista chorób wewnętrznych. Specjalista kardiologii.

 • Dr n. med. Marcin Osuch

  Dr n. med.

  Marcin Osuch


  Specjalista chorób wewnętrznych. Specjalista kardiologii.

 • Lek. Aleksandra Fidyk

  Lek.

  Aleksandra Fidyk


  Specjalista kardiologii

 • Lek. Mariusz Drabik

  Lek.

  Mariusz Drabik


  Specjalista chorób wewnętrznych. Specjalista kardiologii.

Pielęgniarka zarządzająca

 • Maria Kubisa

  Maria Kubisa


  Pielęgniarka zarządzająca

Usługi
×

Strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia najlepszej jakości świadczonych usług, w celach statystycznych oraz analitycznych za Twoją zgodą wyrażoną poprzez ustawienia przeglądarki w urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj