Infolinia +48126298800

Implantacja kardiostymulatora

Wszczepianie stymulatorów – serce pobudzane jest przez naturalny rozrusznik, który wytwarza impulsy elektryczne odpowiedzialne za prawidłową pracę serca. Objawami, które sygnalizują zaburzenia w tej funkcji są m.in. zwolnienie czynności serca czy nierówna praca serca z licznymi pauzami. Skutkiem są objawy kliniczne jak m.in. utraty przytomności, zasłabnięcia, zawroty głowy, mroczki przed oczami. Rozrusznik (stymulator) jest elektronicznym urządzeniem wspomagającym pracę serca i działa poprzez stymulowanie pracy serca impulsem elektrycznym, umożliwiającym przywrócenie rytmu o prawidłowej częstości. Rozrusznik jest urządzeniem implantowym płytko pod skórą zwykle w lewej okolicy podobojczykowej, a jego elektrody wprowadzone i umiejscowione są w jamach serca (najczęściej w prawej komorze i prawym przedsionku).

Przeczytaj więcej Ukryj tekst

Aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

26 listopad 2021

Z wizytą w Domu Seniora

26 październik 2021

Na Uniwersytecie Warmińsko-...

Wszystkie aktualności
×

Strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia najlepszej jakości świadczonych usług, w celach statystycznych oraz analitycznych za Twoją zgodą wyrażoną poprzez ustawienia przeglądarki w urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj