Infolinia +48126298800

O naszym Centrum Kardiologii

Oddział powstał w 2010 roku jako jednostka umożliwiająca realizację specjalistycznych procedur medycznych z zakresu kardiologii. Został zaprojektowany według nowoczesnych standardów europejskich oraz wyposażony w wysokiej klasy sprzęt. Zapewnia komfortowe warunki pobytu pacjenta.

Opiekę nad pacjentami sprawuje wysokospecjalistyczna kadra medyczna. Na Oddziale leczeni są chorzy m.in. z zawałem serca, chorobą wieńcową, niewydolnością serca, wadami zastawkowymi, zatorowością płucną, zaburzeniami rytmu i przewodnictwa, chorobami mięśnia sercowego, blokiem przedsionkowo-komorowym, częstoskurczem nadkomorowym i komorowym, migotaniem i trzepotanie przedsionków, zespołem chorej zatoki. Codziennie pełniony jest 24-godzinny dyżur w ramach którego przyjmowani są chorzy z zawałem serca oraz innymi schorzeniami serca i naczyń stanowiących bezpośrednie zagrożenie życia. W Oddziale wykonywane są następujące procedury diagnostyczno-terapeutyczne: koronarografia, zabiegi koronaroplastyki, implantacje stentów wieńcowych, kontrapulsacja wewnątrzaortalna, angioplastyka i stentowanie tętnic obwodowych, badania elektrofizjologiczne, ablacja klasyczna prądem o częstotliwości radiowej, implantacje kardiostymulatorów, implantacje automatycznych kardiowerterów-defibrylatorów, czasowa stymulacja endokawitarna. Z każdym rokiem wzrasta liczba chorych leczonych w oddziale. Potwierdzeniem tego jest liczba procedur wysokospecjalistycznych wykonywanych w naszym ośrodku.

W skład Raciborskiego Centrum Medycznego wchodzą m.in.:

Nasz zespół

Opiekę nad pacjentami pełni wysoko wykwalifikowana kadra medyczna i administracyjna. Lekarze to specjaliści z zakresu kardiologii i chorób wewnętrznych. Ich umiejętności potwierdzone są licznymi certyfikatami. Wieloletnie doświadczenie zespołu pielęgniarskiego, ratowników i techników elektrokardiologii jest nieodzowne w codziennej pracy. Cały zespół podnosi kwalifikacje poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach specjalizacyjnych.

Specjaliści

 • Lek. Jakub Jakubowski

  Lek.

  Jakub Jakubowski


  Specjalista kardiologii

 • Lek. Aleksandra Nowak- Wawrzkiewicz

  Lek.

  Lek. Aleksandra Nowak - Wawrzkiewicz


  Specjalista chorób wewnętrznych. Specjalista kardiologii.

 • Lek. Łukasz Krężel

  Lek.

  Łukasz Krężel


  Rezydent

 • Lek.med

  Stefan Samborski


Usługi
×

Strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia najlepszej jakości świadczonych usług, w celach statystycznych oraz analitycznych za Twoją zgodą wyrażoną poprzez ustawienia przeglądarki w urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj