Infolinia +48126298800

O naszym Centrum Kardiologii

Centrum Kardiologii Scanmed w Kutnie rozpoczęło pracę w marcu 2010 roku. Ośrodek obecnie diagnozuje i leczy pełne spektrum pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi.

Sercem Oddziału jest Pracownia Hemodynamiki, gdzie wykonywane są zabiegi z zakresu kardiologii interwencyjnej oraz elektroterapii. Leczymy pacjentów z zawałami serca (dyżury 24h) oraz pacjentów z przewlekłymi zespołami wieńcowymi. Pracownia dysponuje bardzo nowoczesnymi narzędziami diagnostycznymi (m.in.: pomiar istotności zwężeń metodą inwazyjną czy obrazowanie wewnątrznaczyniowe) oraz zabiegowymi – jest jednym z niewielu w regionie Ośrodkiem wykonującym zabiegi aterektomii wieńcowej. Dodatkowo w oddziale wykonywane są zabiegi wszczepiania kardiostymulatorów (jedno i dwujamowych) oraz kardiowerterów. W ośrodku leczeni są także pacjenci z niewydolnością serca, arytmiami serca (nadkomorowymi, komorowymi), nabytmi wadami serca, chorobami z kręgu zakrzepowo – zatorowych.

W latach 2016 – 2017 w Oddziale zrealizowaliśmy projekt profilaktyczny finansowany z Funduszy Norweskich „Żyjesz dla siebie i innych – zadbaj o zdrowie”. Dzięki programowi przebadano w 2 etapach łącznie 4600 Pacjentów z Powiatu kutnowskiego pod kątem występowania chorób układu krążenia.

Opiekę nad Pacjentami pełni wysoko wykwalifikowana kadra medyczna. Lekarze to specjaliści z zakresu kardiologii i chorób wewnętrznych. Ich umiejętności potwierdzone są licznymi certyfikatami. Wieloletnie doświadczenie zespołu pielęgniarskiego, ratowników i techników elektroradiologii jest nieodzowne w codziennej pracy Centrum. Zespół naszych specjalistów nieustannie podnosi kwalifikacje poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach specjalizacyjnych.

Świadczenia w ramach hospitalizacji Pacjentów realizowane są w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

W skład Centrum Kardiologii Scanmed w Kutnie wchodzą:

Nasz zespół

Opiekę nad pacjentami pełni wysoko wykwalifikowana kadra medyczna i administracyjna. Lekarze to specjaliści z zakresu kardiologii i chorób wewnętrznych. Ich umiejętności potwierdzone są licznymi certyfikatami. Wieloletnie doświadczenie zespołu pielęgniarskiego, ratowników i techników elektrokardiologii jest nieodzowne w codziennej pracy. Cały zespół podnosi kwalifikacje poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach specjalizacyjnych.

Zastępca Ordynatora

 • Lek. Leszek Bieniaszek

  Lek.

  Leszek Bieniaszek


  Specjalista chorób wewnętrznych. Specjalista kardiologii.

Specjaliści

 • Dr n. med. Anna Kierus- Gudaj

  Dr n. med.

  Anna Kierus- Gudaj


  Specjalista chorób wewnętrznych. Specjalista kardiologii.

 • Lek. Paweł Szwankowski

  Lek.

  Paweł Szwankowski


  Specjalista chorób wewnętrznych. Specjalista kardiologii.

 • Lek. Piotr Pagórek

  Lek.

  Piotr Pagórek


  Specjalista kardiologii

 • Lek. Haval Qawoq

  Lek.

  Haval Qawoq


  Specjalista chorób wewnętrznych. Specjalista kardiologii.

 • Lek. Małgorzata Głowaty

  Lek.

  Małgorzata Głowaty


  Specjalista kardiologii i chorób wewnętrznych.

Pielęgniarka zarządzająca

 • mgr Ewa Dałek- Kacprzak

  mgr

  Ewa Dałek - Kacprzak


  Pielęgniarka zarządzająca

Usługi
×

Strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia najlepszej jakości świadczonych usług, w celach statystycznych oraz analitycznych za Twoją zgodą wyrażoną poprzez ustawienia przeglądarki w urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj