Infolinia +48126298800

Angioplastyka wieńcowa

Angioplastykawieńcowa to zabieg polegający na poszerzaniu zwężonych lub udrażnianiu zamkniętych tętnic wieńcowych za pomocą specjalnych baloników. Jest stosowany w leczeniu choroby niedokrwiennej serca. Angioplastyka wieńcowa skutecznie likwiduje objawy dławicy piersiowej. Angioplastyka wieńcowa jest zabiegiem często ratującym życie u pacjentów z zawałem serca. Obecnie angioplastyka wieńcowa zwykle wymaga wszczepienia stentu, tj. metalowego rusztowania utrwalającego efekt zabiegu poszerzenia tętnicy. Po założeniu nie ma już możliwości usunięcia stentu. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, Pacjent pozostaje przytomny i świadomy podczas jego trwania.

Przeczytaj więcej Ukryj tekst

Aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

26 listopad 2021

Z wizytą w Domu Seniora

26 październik 2021

Na Uniwersytecie Warmińsko-...

Wszystkie aktualności
×

Strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia najlepszej jakości świadczonych usług, w celach statystycznych oraz analitycznych za Twoją zgodą wyrażoną poprzez ustawienia przeglądarki w urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj