Wszystkie usługi

Cała Polska

Onkolog dziecięcy

Onkolog dziecięcy zajmuje się diagnostyką i leczeniem m.in niedokrwistości, małopłytkowości, leukopenii, neutropenii, pozostałych chorób hematologicznych, nowotworów złośliwych oraz innych chorób wieku dziecięcego. Decyduje o rozpoczęciu terapii farmakologicznej, chemio lub radipoterapii, kieruje Pacjentów na zabiegi chirurgiczne. Onkolog dziecięcy ściśle współpracuje z psychologiem onkologicznym, sprawuje opiekę nad pacjentem po zabiegu, kieruje na leczenie uzdrowiskowe. Konsultacja onkologa dziecięcego jest niezbędna w przypadku podejrzenia nowotworu u płodu w łonie matki, jeśli nowotwór zdiagnozowano u noworodka, jeśli wyniki badań krwi dziecka są złe, a anemia nie reaguje na leczenie dostępnymi środkami, jeśli dziecku towarzyszy ucisk, ból głowy, zaburzenia równowagi, jeśli w oczach dziecka pojawiają się niesymetryczne odblaski świetlne. Choroby nowotworowe u dzieci różnią się znacznie od chorób onkologicznych dorosłych – rozpoznawane są zwykle w późnych stadiach, lecz dobrze reagują na chemiotrerapię. Stąd niezwykle ważne jest, by zgłosić się z dzieckiem do lekarza, jak tylko zaobserwujemy niepokojące zmiany – im szybciej zostanie postawiona diagnoza i podjęte leczenie, tym większa szansa na pozytywne efekty terapii.          

Umów wizytę

Umów wizytę: +48 12 629 88 00

Cennik

cena konsultacji: 180,00 zł         

Grafik lekarzy

Specjaliści

Pon.

Wt.

Śr.

Czw.

Pt.

Sob.

dr n. med. Liliana Chełmecka-Wiktorczyk

Pn.

Wt.

Śr.

16:40-19:00

Czw.

Pt.

Sb.

×

Strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia najlepszej jakości świadczonych usług, w celach statystycznych oraz analitycznych za Twoją zgodą wyrażoną poprzez ustawienia przeglądarki w urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny