Wszystkie usługi

Cała Polska

Okulista dziecięcy

Okulista dziecięcy diagnozuje i leczy choroby oczu u dzieci i młodzieży. Wykrywa wady wzroku i koryguje je poprzez dobór odpowiednich soczewek lub okularów. Wykrywa wady wrodzone u najmłodszych – w tym także ślepotę. Przeprowadza badania bilansowe. W zależności od rozpoznania może zdecydować o rozpoczęciu farmakoterapii bądź terapii inwazyjnej. Okulista udziela również pomocy w stanach nagłych – polegającej np. na usuwaniu ciał obcych z gałki ocznej. Do okulisty należy zabrać dziecko, które skarży się na uporczywy ból, swędzenie, łzawienie oczu. Po urazie oka lub głowy, z dzieckiem, które źle widzi (nie nawiązuje kontaktu wzrokowego, lecz błądzi wzrokiem wokół, mruży oczy podczas patrzenia, czytania, gorzej widzi w niedoświetlonym pokoju, ma kłopoty z czytaniem lub pisaniem, nie koncentruje wzroku na przedmiocie), jeśli u noworodka istnieje podejrzenie wady wzroku. Trafne rozpoznanie wady na wczesnym etapie życia uchroni dziecko przed jej rozwojem i z dużym prawdopodobieństwem zapobiegnie konieczności noszenia okularów w dorosłości.         

Umów wizytę

Umów wizytę: +48 12 629 88 00

Cennik

Cena konsultacji 150,00 zł

Specjaliści

Pon.

Wt.

Śr.

Czw.

Pt.

Sob.

lek. med. Stefan Ornatowski

Pn.

7:30-10:50

Wt.

7:30-10:50

Śr.

7:30 - 10:50

Czw.

7:30-11:50

Pt.

Sb.

×

Strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia najlepszej jakości świadczonych usług, w celach statystycznych oraz analitycznych za Twoją zgodą wyrażoną poprzez ustawienia przeglądarki w urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny