Wszystkie usługi

Cała Polska
Wróć

Szpital św. Rafała liderem w leczeniu nowotworów ośrodkowego układu nerwowego

Szpital św. Rafała liderem w leczeniu nowotworów ośrodkowego układu nerwowego

Liderem wśród szpitali leczących nowotwory ośrodkowego układu nerwowego w Małopolsce jest należący do Grupy Scanmed, wielospecjalistyczny Szpital św. Rafała w Krakowie.

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował niedawno raport pt. "Aktywne monitorowanie: nowotwory złośliwe - leczenie zabiegowe". Dokument zawiera dane między innymi na temat liczby zabiegów w terapii nowotworów w poszczególnych jednostkach.

Liderem wśród szpitali leczących nowotwory ośrodkowego układu nerwowego w Małopolsce jest należący do Grupy Scanmed, wielospecjalistyczny Szpital św. Rafała w Krakowie.

Jednocześnie Placówka plasuje się w czołówce ośrodków leczących nowotwory OUN na ternie całego Kraju, zarówno pod względem liczby wykonanych zabiegów:

  • 180 zabiegów w ramach pakietu onkologicznego w 2018 r.
  • średni czasu pobytu Pacjenta w Oddziale - 7,4 dnia w 2018 r.

Z wielką satysfakcją zapoznaliśmy się z danymi przedstawionymi przez NFZ. Od kilku lat bowiem, wysiłkiem całego Zespołu budujemy naszą renomę, jako ośrodka specjalizującego się w leczeniu nowotworów OUN, osiągając przy tym bardzo dobre wyniki leczenia,
m.in. w trudnych operacjach, obarczonych znacznym ryzykiem powikłań.

Operujemy wszelkiego typu nowotwory mózgu, kanału kręgowego oraz kręgosłupa. Dominują przy tym glejaki i guzy przerzutowe, ale także nowotwory niezłośliwe, jak oponiaki i guzy przysadki. Realizacja tego leczenia jest możliwa w ramach Pakietu Onkologicznego, co dla Pacjenta oznacza szybki dostęp do świadczeń, bez kolejki oczekujących. 

Stosowane w naszej Klinice techniki operacyjne mają na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa Pacjenta. Tam gdzie jest to możliwe stosujemy metody najmniej inwazyjne.

W przypadku resekcji guzów mózgu staramy się zachować najlepszą możliwą ochronę funkcji nerwowych.

"Nowoczesny sprzęt, doświadczenie i dobra współpraca zespołu neurochirurgicznego skutkuje niskim odsetkiem powikłań, a także bardzo dobrymi wynikami leczenia, przy relatywnie krótkim pobycie chorego w Szpital" – mówi prof. dr hab. n. med. Ryszard Czepko, Ordynator Oddziału Klinicznego Neurochirurgii Szpitala św. Rafała.

Więcej aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

Wszystkie aktualności
×

Strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia najlepszej jakości świadczonych usług, w celach statystycznych oraz analitycznych za Twoją zgodą wyrażoną poprzez ustawienia przeglądarki w urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny