Wszystkie usługi

Cała Polska
Wróć

Program POZ Plus

Program POZ Plus

Program grantowy współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego: „Przygotowanie, przetestowanie i wdrożenie do systemu opieki zdrowotnej organizacji opieki koordynowanej (OOK) Etap II Faza pilotażowa – model POZ PLUS”.

Bezpłatny program profilaktyczny POZ PLUS obejmuje:

 • Profilaktyczne badania bilansowe

Badania przeznaczone są dla osób pomiędzy 20 a 65 rokiem życia. Podczas ich wykonywania lekarz podstawowej opieki zdrowotnej: 

 • przy pierwszej wizycie przeprowadza wywiad medyczny kierując jednocześnie pacjenta na niezbędne – wykonywane w krótkim okresie czasu - badania diagnostyczne (m.in. usg, rtg), pakiet badań laboratoryjnych i niezbędne konsultacje do lekarzy specjalistów
 •  na podstawie wykonanych badań diagnostycznych oraz po konsultacjach specjalistycznych lekarz podstawowej opieki medycznej dokonuje oceny i omawia z pacjentem stan jego zdrowia sporządzając jednocześnie dla niego Indywidualny Plan Postępowania Zdrowotnego z zaleceniem dalszych ewentualnych konsultacji specjalistycznych. 

W wyniku sporządzonego bilansu dokonana zostaje ocena zdrowia pacjenta oraz określone zostają możliwe do wystąpienia u niego choroby przewlekłe wymagające dalszego leczenia specjalistycznego. 

 • Program zarządzania chorobą

Program ma na celu przeprowadzenie szybkiej oraz niezbędnej diagnostyki specjalistycznej jak również podjęcia w krótkim okresie czasu skoordynowanego leczenia u pacjentów u których stwierdzono choroby mające charakter przewlekły.

Do objęcia programem zarzadzania chorobą kwalifikowani są przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej pacjenci w wieku powyżej 18 roku życia z podejrzeniem lub rozpoznaniem jednej z poniższych jednostek chorobowych: 

 • diabetologia – cukrzyca typu II
 • kardiologia
 • pulmonologia
 • endokrynologia
 • reumatologia
 • neurologia 

Pacjent włączony do programu zarządzania chorobą ma podczas jego realizacji zapewniony szeroki dostęp do wymaganych badań diagnostycznych, laboratoryjnych oraz konsultacji lekarzy specjalistów - w bardzo krótkich terminach.

Więcej informacji na temat programu realizowanego w Centrum Medycznym Scanmed w Poznaniu uzyskasz poprzez kontakt mailowy: przemyslowa@scanmed.pl lub kontaktując się z Koordynatorami Programu POZ Plus: 

 • Katarzyna Ptak +48 503 182 450
 • Dominika Łysakowska +48 785 054 645 

Więcej aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

Bezpłatne badania HCV

Bezpłatne badania HCV

W naszym centrum medycznym wykonujemy bezpłatne badania przesiewowe w kierunku zakażenia wirusem HCV – WZW typu C. Zobacz więcej

Projekt „Jakość w POZ”

Projekt „Jakość w POZ”

W trosce o naszych Pacjentów rozszerzyliśmy ofertę Podstawowej Opieki Medycznej i przystąpiliśmy do projektu „Jakość ... Zobacz więcej

Wszystkie aktualności

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny
X

Korzystając ze strony upewnij się, że adres strony to https://scanmed.pl oraz czy przy adresie widnieje kłódka potwierdzająca, że strona posiada ważny certyfikat wydany na Scanmed S.A.