Wszystkie usługi

Cała Polska
Wróć

Nowatorski zabieg w Scanmed Kardiologia

Nowatorski zabieg w Scanmed Kardiologia

Nowatorski zabieg przezskórnej angioplastyki wieńcowej z zastosowaniem aterektomii rotacyjnej w Oddziale Kardiologii Scanmed Kutno.

W dniu 3.10.2019 w Oddziale Kardiologii Scanmed Kutno odbył się nowatorski zabieg przezskórnej angioplastyki wieńcowej z zastosowaniem aterektomii rotacyjnej.
Użyto wprowadzony niedawno na rynek europejski system ROTAPRO (Boston Scientific).
Zespół zabiegowy: dr hab.med.Radosław Kręcki (operator), Renata Zwolińska (pielęgniarka) oraz Anna Potocka (technik radiologiczny).

Aterektomia rotacyjna to niezwykle cenne narzędzie terapeutyczne w przypadku silnie uwapnionych zmian miażdżycowych m.in. w tętnicach wieńcowych. Uwapnione blaszki miażdżycowe są najczęstszą przyczyną niepowodzeń PCI. W wielu przypadkach utrudniają wprowadzenie cewnika balonowego oraz jego pełne rozprężenie. Wprowadzenie stentu często także staje się ogromnym wyzwaniem. Dodatkowo zwapnienia mogą prowadzić do uszkodzenia polimeru, którym są powlekane stenty uwalniające leki (DES), co przyczynia się m.in. do restenozy czy zakrzepicy.

 

Więcej aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

Wszystkie aktualności

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny
X

Korzystając ze strony upewnij się, że adres strony to https://scanmed.pl oraz czy przy adresie widnieje kłódka potwierdzająca, że strona posiada ważny certyfikat wydany na Scanmed S.A.