Wszystkie usługi

Cała Polska
Wróć

Lekarze w Tomaszowie robią blizny na sercach. Wszystko dla zdrowia pacjentów

Lekarze w Tomaszowie robią blizny na sercach. Wszystko dla zdrowia pacjentów

W tomaszowskim Centrum Kardiologii Scanmed odbyła się pierwsza sesja ablacji. Podczas nowoczesnego zabiegu szansę na powrót do zdrowia w ciągu kilku godzin zyskało 2 pacjentów.

Za to, aby nasze serce biło miarowo, odpowiada węzeł zatokowo-przedsionkowy. To tam powstają impulsy elektryczne, które wywołują skurcze i regulują ich częstotliwość. Kiedy w naszym organizmie na skutek schorzeń pojawia się alternatywna droga generowania i przewodzenia impulsów dochodzi do różnego rodzaju arytmii. To najrozmaitsze częstoskurcze nadkomorowe, które mogą być zagrożeniem nie tylko dla zdrowia, ale czasem nawet dla życia. W pewnych określonych sytuacjach konieczne jest leczenie zabiegowe.

 

W Centrum Kardiologii Scanmed odbyła się pierwsza sesja ablacji dla pacjentów zmagających się z podobnymi problemami. Przeprowadził ją zespół złożony m.in. z lekarzy-kardiologów, mających doświadczenie w przeprowadzaniu tej procedury w składzie: dr Haval Qawoq, dr med. Paweł Życiński, dr Beata Goleniewska

Pielęgniarki Agata Białkowska, Elżbieta Przedbora, Technicy Łukasz Gruda, Dominik Ogórek.

Podczas sesji  trwającej łącznie 3 godziny przeprowadzono zabieg u 2 pacjentów.

 

Na czym to polega? Podczas ablacji lekarze za pomocą balonu ochładzają i zamrażają tkankę usuwając ogniska wywołujące migotanie przedsionków. W ten sposób tworzą się niby blizny, które w rzeczywistości przywracają normalną pracę serca.

 

Dr Radosław Kręcki, dyrektor medyczny kardiologii Grupy Scanmed, do której należy tomaszowskie Centrum Kardiologii, ocenia, że zabiegi ablacji to obecnie najskuteczniejsza metoda leczenia arytmii u wybranych pacjentów. Potwierdza to ostatnia sesja. - Oczywiście kluczowa jest właściwa kwalifikacja do procedury – największe korzyści odnoszą pacjenci, u których proces choroby nie jest zaawansowany tj. mają krótki wywiad arytmii. Aktualne doniesienia medyczne pokazują również dużą korzyść kliniczną metody u pacjentów ze współistniejącą ciężką niewydolnością serca. Oczywiście każdy przypadek analizowany jest indywidualnie przez naszych ekspertów – wyjaśnia.

 

- W naszej placówce na co dzień zapewniamy kompleksową opiekę kardiologiczną pacjentom z powiatu tomaszowskiego oraz ościennych, m.in. w zakresie kardiologii interwencyjnej, intensywnego nadzoru kardiologicznego, poradni, hemodynamiki, echokardiografii, elektrofizjologii, czy testów wysiłkowych – mówi ordynator Piotr Paliński z Centrum Kardiologii Scanmed w Tomaszowie. – Sesja ablacji pokazuje, że jesteśmy przygotowani, aby w naszej placówce przeprowadzać nowoczesne procedury, które jeszcze wzbogacają tę ofertę, a przede wszystkim pozwalają pacjentom wracać do zdrowia. Kompleksowa oferta dla naszych Pacjentów wpisuje się w założenia Programu Krajowej Sieci Kardiologicznej.

 

Centrum Kardiologii Scanmed w Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęło pracę w 2009 roku. Ośrodek specjalizuje się w zabiegach kardiologii interwencyjnej zarówno w nagłych przypadkach - głównie leczenie ostrych zespołów wieńcowych, jak i planowanych zabiegach kardiologicznych z zakresu hemodynamiki i elektrofizjologii.

Więcej aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

Wszystkie aktualności

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny
X

Korzystając ze strony upewnij się, że adres strony to https://scanmed.pl oraz czy przy adresie widnieje kłódka potwierdzająca, że strona posiada ważny certyfikat wydany na Scanmed S.A.