Wszystkie usługi

Cała Polska
Wróć

Kardiologia w Bielsku Podlaskim wspiera walkę z COVID-19

Kardiologia w Bielsku Podlaskim wspiera walkę z COVID-19

Czwarta fala pandemii oraz wzrastająca liczba przypadków zakażeń wymaga zapewnienia odpowiedniego zaplecza medycznego. Centrum Kardiologii Scanmed w Bielsku Podlaskim po raz kolejny przeznacza łóżka, w tym dwa respiratorowe, dla Pacjentów z koronawirusem.

Dzienna liczba zakażeń wynosi już ponad 15 tys., a do szpitali trafia coraz więcej chorych. W związku z tym placówki medyczne dostosowują swoją bazę do przyjęcia osób zakażonych SARS-CoV-2.

Grupa Scanmed po raz kolejny włącza się w systemowe działania wspierające walkę z pandemią. Na wniosek Wojewody Podlaskiego Centrum Kardiologii Scanmed w Bielsku Podlaskim (ul. Kleszczelowska 1) od 22 października na drugim piętrze zapewniło 21 łóżek Pacjentom z koronawirusem, w tym dwa respiratorowe. Na I piętrze utrzymywana była działalność w zakresie leczenia ostrych zespołów wieńcowych, czyli zaopatrywani byli pacjenci z zawałami serca.

 Od 8 listopada Centrum Kardiologii Scanmed w całości będzie przekształcone w ośrodek covidowy.

Warto podkreślić, że CK Scanmed w Bielsku zapewniało miejsca oraz opiekę medyczną zakażonym COVID-19 również podczas poprzedniej fali wzmożenia epidemii. 

Od początku trwania pandemii Grupa Scanmed przygotowała dla Pacjentów z SARS-CoV-2 łącznie 211 łóżek szpitalnych, w tym 17 respiratorowych, m.in. w CK w Częstochowie, CK w Kluczborku, CK w Kutnie oraz w CK w Tomaszowie Mazowieckim. Szpital im. Rudolfa Weigla w Blachowni został przekształcony w placówkę covidową. 

Więcej aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

Wszystkie aktualności

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny
X

Korzystając ze strony upewnij się, że adres strony to https://scanmed.pl oraz czy przy adresie widnieje kłódka potwierdzająca, że strona posiada ważny certyfikat wydany na Scanmed S.A.