Wszystkie usługi

Cała Polska
Wróć

BRAKOWANIE DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ

BRAKOWANIE DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ

Scanmed S.A. z siedzibą w Krakowie informuje, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa planowane jest zniszczenie następującej dokumentacji medycznej z przychodni Scanmed przy Akademii Górniczo-Hutniczej, ul. Akademicka 5, 30-150 Kraków:

  • skierowania na badania laboratoryjne z lat 2011 – 2013
  • potwierdzenia przyjęcia zleceń na wykonanie badań laboratoryjnych z lat 2011 – 2013
  • druki ZUS-ZLA z lat 2000 – 2014
  • deklaracje przystąpienia bądź rezygnacji z polisy ubezpieczenia zdrowotnego z lat 2004 – 2006

Osoby zainteresowane odbiorem oryginału dokumentacji medycznej przeznaczonej do zniszczenia mogą ubiegać się o jej odbiór do po uprzednim złożeniu wniosku. Wniosek można złożyć osobiście w każdej placówce Scanmed S.A. lub przesłać pocztą elektroniczną na adres: damian.bachnacki@scanmed.pl w terminie do 9 marca 2020 r.

Po w/w terminie dokumentacja medyczna zostanie zniszczona bez możliwości otworzenia danych osobowych.

Podstawa prawna: art. 29 ust. 2 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (tekst jednolity: Dz.U. z 2019 r. poz. 1127 ze zm.) oraz § 75 pkt.1 rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania (Dz.U. z 2015 r., poz. 2069 ze zm.).

Więcej aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

Wszystkie aktualności

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny
X

Korzystając ze strony upewnij się, że adres strony to https://scanmed.pl oraz czy przy adresie widnieje kłódka potwierdzająca, że strona posiada ważny certyfikat wydany na Scanmed S.A.