Wszystkie usługi

Cała Polska
Wróć

Bezpłatna edukacja dla diabetyków

Bezpłatna edukacja dla diabetyków

Z myślę o Pacjentach chorujących na cukrzycę lub zagrożonych wystąpieniem tej choroby, przygotowaliśmy bezpłatne spotkania edukacyjne. Spotkania prowadzi specjalista pielęgniarstwa diabetologicznego.

Cukrzyca jest przewlekłą chorobą, która występuje, gdy organizm nie wytwarza dostatecznej ilości insuliny lub nie wykorzystuje jej w odpowiedni sposób. Insulina to hormon wytwarzany przez trzustkę, który jest konieczny do przenoszenia glukozy (cukru) z krwi do komórek organizmu, gdzie jest ona wykorzystywana do produkcji energii. Gdy w organizmie brakuje insuliny lub działa ona nieprawidłowo, poziom glukozy we krwi wzrasta. Cukrzycę rozpoznaje się w badaniu krwi na podstawie wysokiego stężenia glukozy we krwi. Z czasem wysoki poziom glukozy we krwi (zwany hiperglikemią) może uszkadzać wiele tkanek w organizmie, co prowadzi do rozwoju powikłań powodujących niesprawność lub zagrażających życiu. 

Warto wiedzieć więcej, aby każdego dnia świadomie sięgać po pokarmy, wiedzieć jaką aktywność fizyczną uprawiać oraz jak dbać o siebie. 

 Dowiedz się więcej: 12 629 88 00  

Więcej aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami i artykułami o medycynie i zdrowiu.

Naucz się samobadania piersi!

Naucz się samobadania piersi!

Zapraszamy wszystkie Panie do nauki. Zobacz więcej

Projekt „Jakość w POZ

Projekt „Jakość w POZ"

W trosce o naszych Pacjentów rozszerzyliśmy ofertę Podstawowej Opieki Medycznej i przystąpiliśmy do projektu „Jakość ... Zobacz więcej

Wszystkie aktualności

Drogi użytkowniku!

Wykryliśmy, że możesz używać przestarzałej wersji przeglądarki która nie jest kompatybilna z naszą stroną. W celu uzyskania prawidłowego działania serwisu, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki.

Kontynuuj mimo tego
Aktualizuj
Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia
Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój Europejski Fundusz Społeczny
X

Korzystając ze strony upewnij się, że adres strony to https://scanmed.pl oraz czy przy adresie widnieje kłódka potwierdzająca, że strona posiada ważny certyfikat wydany na Scanmed S.A.