O nas

Grupa Scanmed jest od prawie 15 lat liderem w tworzeniu pełnoprofilowej prywatnej opieki medycznej w Polsce. W ramach Grupy Pacjentom świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne.

Naszym Pacjentom oferujemy dostęp do kompleksowych metod leczenia, najwyższej jakości sprzętu medycznego i doświadczonych specjalistów, którzy współpracują ze sobą by zapewnić Pacjentowi jak najszybszy powrót do zdrowia.

Przestrzeganie najwyższych standardów bezpieczeństwa i jakości oferowanych usług sprawiają, że stale i konsekwentnie poszerzamy grono naszych zadowolonych Pacjentów. Do tej pory usługi oferowane w ramach Grupy Scanmed wybrało ponad 350 000 Pacjentów indywidualnych i blisko 20 tysięcy klientów korporacyjnych.

Obecnie Grupa Scanmed działa w największych miastach w Polsce – Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Pabianicach, Gdańsku, Chorzowie, Gliwicach, Lublinie, Żorach, Szczecinku, Iławie, Kutnie, Piotrkowie Trybunalskim, Tomaszowie Mazowieckim, Łęcznej, Nowym Sączu, Ełku, Blachowni, Częstochowie, Sosnowcu, Kluczborku i Raciborzu oferując usługi w ramach 43 wielospecjalistycznych centrów medycznych, w tym pełnoprofilowego Szpitala św. Rafała w Krakowie, Szpitala Weiss Klinik w Chorzowie, Szpitala Gastromed w Lublinie, Sport Kliniki w Żorach, sieci centrów kardiologii interwencyjnej – Scanmed Kardiologia, jednostek szpitalnych Polskiej Grypy Medycznej i Raciborskiego Centrum Medycznego  a także sieci ponad 850 placówek partnerskich.

Grupę Scanmed tworzą:

  • Scanmed S.A. – realizująca usługi z zakresu opieki ambulatoryjnej, diagnostyki obrazowej oraz transportów medycznych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Gdańsku, Nowym Sączu i Skawinie oraz prowadząca wielospecjalistyczny Szpital św. Rafała w Krakowie
  • Scanmed Kardiologia - prowadząca sieć szpitali chorób serca w Szczecinku, Ełku, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Iławie oraz Kutnie
  • Klinika Chirurgii Endoskopowej Sp. z o.o. -prowadząca Szpital Sport Klinika w Żorach
  • Gastromed Sp. z o.o. - prowadząca Ośrodek Gastroenterologii w Lublinie
  • Polska Grupa Medyczna Sp. z o.o. – prowadząca jednostki kardiologiczne w Częstochowie, Sosnowcu, Chorzowie i Kluczborku oraz wieloprofilowy Szpital w Blachowni
  • Raciborskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. – prowadzące wieloprofilową działalność w zakresie: kardiologii, chirurgii plastycznej i naczyniowej oraz proktologii
  • Centrum Medyczne Pro-MED Sp. z o.o. -prowadząca centrum medyczne w Pabianicach
  • Akamedik Services - realizująca usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej na terenie Warszawy
  • Scanrent Sp. z o.o. -odpowiedzialna za zarządzanie nieruchomościami ambulatoryjnymi Grupy Scanmed
  • Scan Development Sp. z o.o. - odpowiedzialna za zarządzanie nieruchomością szpitalną Grupy Scanmed

Niniejszym informujemy, że funkcję Dyrektora Medycznego Szpitala Św. Rafała w Krakowie objął Pan Profesor Ryszard Gajdosz, natomiast funkcję Dyrektora Operacyjnego – Pani Agnieszka Sak-Ciężadło.

Profesor Ryszard Gajdosz od ponad 8 lat związany jest z Grupą Scanmed, a od 2012 r. piastuje stanowisko Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym Szpitalu. Pan Profesor to specjalista o nieprzeciętnych kwalifikacjach oraz wyjątkowym podejściu do Pacjentów. Jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku medycznym.

Zainteresowania naukowe i zawodowe Prof. Gajdosza obejmują urazy czaszkowo-mózgowe, ciężkie zakażenia, niewydolność oddechową, zaburzenia immunologiczne w anestezjologii i intensywnej terapii. Pan Profesor jest współautorem Ogólnopolskiego Programu Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz Wytycznych Postępowania Anestezjologicznego w zakresie znieczuleń przewodowych w warunkach okołooperacyjnej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Jest członkiem m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologów, Polskiego Towarzystwo Zakażeń Wewnątrzszpitalnych, Polskiej Akademii Nauk, a także wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stanów Nagłych i Katastrof. Pan Profesor wykłada w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sierpniu br. otrzymał wysoką nagrodę Państwową nadaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Pani Agnieszka Sak-Ciężadło jest absolwentką kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest związana ze Scanmedem od 2008 r., pracując w Szpitalu Św. Rafała od początku jego działalności. Od ponad 7 lat jest odpowiedzialna za nadzór nad Administracją Medyczną Szpitala oraz organizację udzielania świadczeń. Od 2015 r. koordynuje opracowanie oraz wdrożenie standardów realizacji usług medycznych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej w Grupie Scanmed.

×