Centrum Kardiologii Scanmed w Iławie

Centrum Kardiologii Scanmed w Iławie rozpoczęło działalność na początku 2011 roku. To czwarty ośrodek tego typu w województwie warmińsko-mazurskim (obok Olsztyna, Elbląga i Ełku). Trafiają tu Pacjenci z wschodniego regionu województwa warmińsko-mazurskiego i województwa kujawsko-pomorskiego. Centrum jest specjalistycznym ośrodkiem, w którym wykonywane są zarówno zabiegi kardiologii interwencyjnej, jak i planowe zabiegi z zakresu hemodynamiki.

Pacjenci Centrum podkreślają profesjonalizm zespołu medycznego, życzliwość personelu i wrażliwość na potrzeby Pacjenta.

Do dyspozycji Pacjentów jest również Poradnia Kardiologiczna, w której konsultacji udzielają lekarze pracujący na Oddziale Kardiologicznym. Do Poradni wymagane jest skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu.

Budowa i otwarcie  Centrum Kardiologii Scanmed w Iławie były przeprowadzone przy zaangażowaniu środków finansowych z UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Dzięki realizacji projektu powstały m.in.: Pracownia Rentgenodiagnostyki zabiegowej – Hemodynamiki i Elektrofizjologii, OIOK oraz Poradnia Kardiologiczna. Ponadto pracownie Centrum zostały wyposażone w niezbędny i nowoczesny sprzęt, m.in.: angiograf, polifizjograf umożliwiający prezentację 12 kanałowego EKG oraz pomiar ciśnienia nieinwazyjnego i inwazyjnego, defibrylatory, systemy monitorowania i inne.

ul. Gen. Andersa 3, Iława

tel. 89 676 01 00, fax 89 676 01 01, e-mail: recepcja.ilawa@scanmed.pl