Aktualności

certymini-240x240 15 października 2014

Szpital św. Rafała finalistą Rankingu „Bezpieczny Szpital” – 2014

Mamy zaszczyt poinformować, że Scanmed Szpital św. Rafała po raz kolejny został finalistą ogólnopolskiego Rankingu Rzeczpospolitej i Centrum Monitorowania Jakością Ministerstwa Zdrowia – “Bezpieczny Szpital” 2014.

Szpital św. Rafała z łączną sumą 855,99 punktów zajął 14 miejsce w ogólnopolskim zestawieniu szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych.

W rankingu dla województwa małopolskiego obejmującym zarówno szpitale publiczne, jak i niepubliczne, Szpital św. Rafała zajął 2 miejsce.

Ponadto, nasz Szpital znalazł się w najlepszej dziesiątce szpitali pod względem dbałości o pacjentów i jakości świadczonych usług – 5 miejsce w ogólnopolskim rankingu. W tej kategorii w porównaniu do poprzedniego roku odnotował awans o 3 pozycje.

Punkty Rankingu „Bezpieczny Szpital” przyznawano w obszarach takich jak: zarządzanie, jakość opieki, opieka medyczna, jakość usług, certyfikaty jakości, komfort pobytu pacjenta.

Szczegółowe informacje na temat wyników rankingu dostępne są na stronie www.cmj.org.pl oraz w dzisiejszym wydaniu Rzeczpospolitej.