Aktualności

liderzy400400 13 listopada 2014

Scanmed Multimedis partnerem drugiej edycji projektu „Liderzy w sektorze ochrony zdrowia”

Dobiegła końca druga edycja programu „Liderzy zmian w ochronie zdrowia”. Wśród partnerów projektu organizowanego przez Fundację 2065 im. Lesława A. Pagi, organizatora cyklu szkoleń i bezpłatnych staży dedykowanego przyszłym zarządzającym w służbie zdrowia, była Grupa Scanmed Multimedis.

Spółka włączyła się nie tylko w edukacyjną część projektu poprzez prowadzenie wykładów, ale także dla stypendystów przygotowała staże w Dziale Finansowym i Prawnym.

„Kluczowe wyzwanie dla sektora opieki medycznej w Polsce, to poprawa jego efektywności. Ten stan może zostać osiągnięty między innymi poprzez lepsze zarządzanie placówkami medycznymi. Szpital św. Rafała, w tym projekcie będzie nam służył jako modelowy przykład dobrze zarządzanej jednostki, która funkcjonuje efektywnie świadcząc kompleksowa opiekę dla Pacjentów zarówno w ramach finasowania z NFZ, jak również ze środków prywatnych. Dobrze wyszkoleni i zaangażowani zarządzający, rozumiejący zasady działania rynku i potrafiący zarówno gospodarować finansami, jak i kierować ludźmi są kluczowym elementem niezbędnym do rozwoju tego tak specyficznego rynku, a zapotrzebowanie na nich będzie stale rosło. To od podejmowanych przez nich decyzji zależeć będzie nie tylko rozwój samych usług, ale i jakość oraz dostępność świadczeń medycznych w Polsce. Cieszymy się, że możemy być częścią już drugiej edycji projektu Fundacji Lesława Pagi, który ma na celu wyposażenie słuchaczy w praktyczną wiedzę i nowoczesne rozwiązania w obszarze zarządzania jednostkami służby zdrowia i farmacji.” – mówi Joanna Szyman, Prezes Scanmed Multimedis.

Uroczystość podsumowująca projekt odbyła się w dniu 13 października 2014 roku w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.