Test Łysienie Androgenowe Mężczyzn

Problem łysienia dotyczy co drugiego mężczyznę przed 50 rokiem życia. Jest on powodem niskie samooceny oraz negatywnie wpływa na samopoczucie, szczególnie u młodych mężczyzn. Skuteczna walka z łysieniem jest możliwa tylko wtedy kiedy można się jego przyczyny. Pozwali to na wybór skutecznej formy leczenia.

Test Łysienie Androgenowe Mężczyzn pozwala na oszacowanie ryzyka utraty włosów w wyniku łysienia androgenowe. Można go uzupełnić o test wrażliwości na Finasteryd, pozwalający na określenie skuteczności stosowania leku w terapii łysienia. Nasz test pomaga w odkryciu przyczyny łysienia, a także umożliwia przeciwdziałanie objawom choroby jeszcze za nim one wystąpią.

Łysienie androgenowe (AGA) jest najczęstszą przyczyną nadmiernego wypadania włosów. Przeważnie uzależnione jest od indywidualnych uwarunkowań genetycznych w efekcie zmian w genie receptora androgenowego (AR). Łysienie może być również objawem wielu poważnych chorób dermatologicznych lub endokrynologicznych. Nasz test pozwala na wczesne postawienie właściwej diagnozy oraz leczenie choroby z uwzględnieniem jej etiologii.