Test Łysienie Androgenowe Kobiet

Długie, piękne, gęste i lśniące włosy są wizytówką każdej kobiety. Dlatego też, ich nadmierna utrata powoduje spadek zarówno samooceny, jak i obniżenie atrakcyjności w oczach innych. Łysienie przeważnie utożsamianie jest z typowo męską przypadłością, co z kolei powoduje niską świadomość problemu wśród kobiet. Tymczasem jest na nie narażona nawet co druga kobieta przed ukończeniem 60 roku życia.

Test Łysienie Androgenowe Kobiet pozwala na oszacowanie ryzyka utraty włosów w wyniku łysienia androgenowego. Można go uzupełnić o test wrażliwości na Finasteryd, pozwalający na określenie skuteczności stosowania leku w terapii łysienia. Nasz test pomaga w odkryciu przyczyny łysienia, a także umożliwia przeciwdziałanie objawom choroby jeszcze za nim one wystąpią.

Łysienie androgenowe (AGA) jest najczęstszą przyczyną nadmiernego wypadania włosów. Przeważnie uzależnione jest od indywidualnych uwarunkowań genetycznych w efekcie zmian w genie receptora androgenowego (AR). Początkowe objawy łysienia są przeważnie przypisywane nadmiernej pielęgnacji lub zbyt intensywnym zabiegom fryzjerskim, dlatego też przeważnie są ignorowane przez kobiety. Łysienie może być również objawem wielu poważnych chorób dermatologicznych lub endokrynologicznych. Nasz test pozwala na wczesne postawienie właściwej diagnozy oraz leczenie choroby z uwzględnieniem jej etiologii.