szczep dzieci 1

Szczepienia ochronne dzieci

Szczepienia są najlepszym sposobem zapobiegania wielu chorobom, na które delikatny organizm dziecka jest narażony. Co prawda dziecko rodzi się z pewnym stopniem odporności, ale przeciwciała mamy chronią je tylko przez jakiś czas. Zarówno szczepienia bezpłatne (obowiązkowe), jak i odpłatne (zalecane) są bezpieczne i skutecznie chronią przed zachorowaniem.

szczep zołt

Szczepienie przeciw żółtaczce

Oferujemy Pacjentom szczepienia przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. WZW typu A i typu B – potocznie zwane żółtaczką, to jedne z najczęściej występujących i najgroźniejszych chorób zakaźnych na świecie. Jedyną i długotrwałą metodą zapobiegania tej chorobie są szczepienia. Powinni się im poddać wszyscy, którzy nie są zaszczepieni – niezależnie od wieku i pory roku.

szczep grypa 3

Szczepienie przeciw grypie

Grypa to ostra choroba zakaźna, wywołana wirusem, atakująca głównie drogi oddechowe i przenosząca się drogą kropelkową. Choroba rozwija się błyskawicznie – nawet w ciągu kilku godzin. Jest uciążliwa nie tylko w trakcie przebiegu, ale i może powodować groźne dla życia powikłania – w tym zapalenie mięśnia sercowego czy opon mózgowych. Na zakażenie jesteśmy narażeni wszędzie – w szkole, w pracy, w autobusie.