Aktualności

register_logo_pl 28 listopada 2016

Nagroda „Srebrnego Pierścienia” dla Dr Wierzbickiego

Właśnie dobiegł końca III Międzynarodowy Festiwal Filmów Medycznych w Pałacu Romantycznym (Turzno k/Torunia). To filmowe sympozjum naukowe, przeznaczone dla lekarzy wszystkich specjalności a także dla pozostałych profesji związanych z medycyną. Celem spotkania jest upowszechnienie najnowszych osiągnięć światowych technologii medycznych. Tematem przewodnim w tym roku były „Najnowsze technologie w chirurgii i onkologii” chirurgia endowaskularna, technologie niszczenia guzów nowotworowych, najnowsze osiągnięcia w chirurgii przepuklin oraz prezentacja najnowszych środków farmaceutycznych w przełomowych terapiach ciężkich schorzeń to wiodące tematy sesji filmowych.

Nasz specjalista dr n. med. Ryszard Wierzbicki, który przedstawił podczas sympozjum zastosowanie technologii NanoKnife (IRE) w chirurgii onkologicznej. Dr Wierzbicki jest prekursorem tej metody leczenia. Polega ona na wytworzeniu pola elektromagnetycznego z użyciem elektrod wprowadzanych do guza nowotworowego. Zabiegi te wykonywane są w Szpitalu Św. Rafała Scanmed.

W trakcie Festiwalu Jury przyznało wyróżnienia w kategorii „Nowe technologie w chirurgii ogólnej i onkologicznej” II nagroda Srebrnego Pierścienia trafiła do Dr Wierzbickiego.

pierscien