Szczepienia przeciwko grypie

GRYPA – czym jest? – ostra choroba zakaźna, wywołana wirusem, atakująca głównie drogi oddechowe, przenosząca się drogą kropelkową, rozwijająca się bardzo szybko – nawet w ciągu kilku godzin. Uciążliwa w trakcie przebiegu i jeszcze gorsza w powikłaniach takich jak takich jak zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie nerwów czy opon mózgowych. Na zakażenie jesteśmy narażeni wszędzie – w szkole, w pracy, w autobusie, w sklepie. Sezon wzmożonych zachorowań zaczyna się jesienią, kiedy to występują szczególne warunki sprzyjające rozwojowi wirusów grypy.

NAJLEPSZY CZAS NA SZCZEPIONKĘ!
Wrzesień i początek października to najlepszy moment, żeby się zaszczepić przeciwko grypie,  zwłaszcza dla tych osób, które mają w pracy częsty kontakt z innymi. Jak co roku zachęcamy naszych Pacjentów do profilaktycznych szczepień ochronnych przeciw grypie. Szczepienia pozwalają nie tylko uniknąć zachorowania, ale i znacznie łagodzą objawy choroby w przypadku jej wystąpienia. W tym roku proponujemy Państwu szczepionkę VAXIGRIP firmy Sanofi Pasteur.

Szczepienia polecane są przede wszystkim osobom, znajdującym się w grupie najwyższego ryzyka, należą do nich: dzieci do 5 roku życia, osoby starsze- po 65 roku życia, pracownicy służby zdrowia, osoby pracujące lub przebywające z wieloma ludźmi (np. w środkach komunikacji miejskiej oraz osoby przewlekle chore na astmę, cukrzycę, niewydolność nerek czy niewydolność układu krążenia). Przeciwko grypie powinny się szczepić również kobiety, które planują ciążę.

Przypominamy także, że ochrona przed wirusem następuje po około 2-3 tygodniach od podania szczepionki. Więcej informacji na temat samej akcji szczepień oraz ceny szczepionek uzyskają Państwo bezpośrednio w naszych centrach medycznych lub pod numerem telefonu: 801 462 988.